Конвенції МОП – проблемні питання виконання норм в Україні

Конвенції МОП – проблемні питання виконання норм в УкраїніНапередодні Міжнародного дня прав людини у Федерації профспілок України відбулося засідання круглого столу за темою – «Проблемні питання виконання в Україні норм Конвенцій Міжнародної організації праці».

Участь у роботі засіданні взяли Голова ФПУ Юрій Кулик, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, представники членських організацій ФПУ, комітетів Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, з питань соціальної політики та праці, Генеральної прокуратури України, Верховного Суду України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства закордонних справ України, Держпраці України, Держгірпромнагляду України, фондів соціального страхування, адвокатських об’єднань, об’єднань профспілок, роботодавців, науковці.

Учасники засідання обговорили широке коло проблемних моментів щодо виконання в Україні норм Конвенцій МОП, зокрема й «Щодо реалізації норм міжнародного права в Україні».

Також на порядок денний були винесені питання парламентського контролю омбудсмена за дотриманням міжнародних норм стосовно трудових і соціально-економічних прав в Україні, виконання деяких Конвенцій МОП у сфері охорони праці, застосування судами України норм Конвенцій МОП, інших норм міжнародного права та недотримання соціально-економічних прав як потенційне джерело соціальних конфліктів.

Учасники круглого столу визнали, що частина законодавчих актів України ще не відповідає міжнародним стандартам у сфері правового регулювання механізмів реалізації конституційно визнаних прав людини, не дозволяє громадянам безперешкодно і в повному обсязі реалізувати свої права. Вони висловили загальне переконання, що існування зазначеної проблеми завдає шкоди іміджу України як держави, оскільки забезпечення міжнародних стандартів у дотриманні прав людини, у тому числі на працю, свободу на об’єднання, колективні переговори, є її найважливішим обов’язком.

Підсумком роботи стало ухвалення відповідних Рекомендацій та звернень до Президента України В.Ф.Януковича, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, Генеральної прокуратури, Верховного Суду, профспілок, міжнародних організацій з проханням забезпечити реальне виконання вимог конвенцій МОП в Україні.


Відділ інформаційно-аналітичного забезпечення ЦК профспілкиКонвенції МОП – проблемні питання виконання норм в УкраїніКонвенції МОП – проблемні питання виконання норм в Україні
0
12 грудня 2011
4 587

Схожі публікації


Догори