Стартує урядова програма допомоги внутрішнім переселенцям через бойові дії

Гроші, робота, житло – три основні напрями, які охоплює програма допомоги українцям, які вимушено покинули свої домівки через бойові дії. Відповідна інформація розміщена на Урядовому порталі.

Гроші

Держава виплатить кожному переселенцю в Україні мінімальну грошову щомісячну допомогу в сумі 2 тисячі грн.

«Просто, через «Дію», на картку в банку. Без зайвих паперів. Без бюрократії. Всім, хто переїхав з районів активних бойових дій», – йдеться в повідомленні.

Також 3 тисячі гривень будуть виплачені на кожну дитину, яка через війну, через всі ці жахіття вимушено переїхала в більш безпечні регіони.

Робота

Розпочинається програма працевлаштування всіх переселенців. Для цього держава починає виплати тим роботодавцям, які беруть на роботу переселенців з постраждалих регіонів.

Виплата становитиме 6500 грн. за кожного працевлаштованого. 

Постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 331 затверджено «Порядок надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні»

Для цілей цього Порядку під терміном «внутрішньо переміщена особа» розуміється  особа, яка після введення Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 «Про введення воєнного стану в Україні» воєнного стану перемістилася з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії та яка визначена в переліку адміністративно-територіальних одиниць, затвердженому розпорядженням КМУ від 6.03.2022 № 204, та отримала довідку внутрішньо переміщеної особи відповідно до постанови КМУ від 1.10.2014 № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб».

Компенсація витрат надається роботодавцю за кожну працевлаштовану особу на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), гіг-контракту, зокрема за сумісництвом, за таких умов:

  • роботодавець перебуває на обліку як платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
  • розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством;
  • подання в установленому законодавством порядку податкової звітності за IV квартал 2021 р. або річної звітності за 2021 рік.

Особа з числа внутрішньо переміщених осіб  може бути працевлаштована на умовах, визначених цим Порядком, один раз.

Компенсація витрат надається у розмірі 6500 гривень щомісяця за кожну працевлаштовану особу на період воєнного часу та протягом 30 календарних днів після його скасування або припинення.

Житло

Уряд прийняв рішення про механізм компенсації комунальних витрат громадам, які надають безкоштовний прихисток переселенцям у школах, садочках, будинках культури та комунальних установах, 

Компенсацію за комунальні платежі також отримують сім’ї, які приймають переселенців у себе вдома, – 450 грн в місяць за кожного, кому надано безкоштовний прихисток.

Зазначається, що всі три програми вже затверджено Урядом. Їхня реалізація починається 21 березня з реєстрації тимчасових переселенців територіальними громадами та ЦНАПами. 

З 30 березня можна буде здійснити реєстрацію через «Дію».

Юридичний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори