Держава для дітей: право на матеріальну допомогу після 18 років

Держава для дітей: право на матеріальну допомогу після 18 роківПостановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2005 року № 823, затверджено Порядок надання одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку.

Цей порядок прийнято на підставі статті 25 Закону України «Про охорону дитинства» нормами якої гарантовано дітям, які внаслідок смерті батьків, позбавлення батьків батьківських прав, хвороби батьків чи з інших причин залишилися без батьківського піклування, право на особливий захист і допомогу з боку держави.

Цією постановою у 2013 році встановлено одноразову допомогу дітям – сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування 1810 гривень на одну дитину
Кошти для виплати одноразової допомоги передбачаються у державному бюджеті відповідно до обсягів міжбюджетних трансфертів районним бюджетам, бюджетам міст республіканського Автономної Республіки Крим і міст обласного значення та бюджетам мм. Києва і Севастополя на фінансування освіти.

Виплата одноразової допомоги здійснюється у готівковій (грошовій) формі районними (міськими) відділами (управліннями) освіти на підставі заяви та паспорта отримувача цієї допомоги.

Служби у справах дітей районних, районних у мм. Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчих комітетів міських, районних у містах рад складають списки дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, яким у поточному році виповнюється 18 років за місцем знаходження обліково-статистичних карток таких дітей, і подають до районних (міських) відділів (управлінь) освіти. У списках зазначається прізвище, ім'я, по батькові дитини, число, місяць, рік народження, постійне місце проживання.

Повідомлення із зазначенням строку, протягом якого можна отримати одноразову допомогу, та адреси районного (міського) відділу (управління) освіти надсилається дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, службами у справах дітей районних, районних у мм. Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчих комітетів міських, районних у містах рад.

У разі неотримання з будь-яких причин дитиною одноразової допомоги в установлений строк вона може бути виплачена протягом трьох років.

Право визначати розмір одноразової допомоги даній категорії дітей належить до компетенції Кабінету Міністрів України.

Кабінет Міністрів України, постановою від 16.05.2014 р. № 136 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2005 р. № 823» залишив розмір одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку без змін. Її розмір у 2014 році складає 1810 гривень на одну дитину.

Юридичний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори