Функціонування професійної освіти в умовах воєнного стану

13 грудня 2022 року відбулося засідання круглого столу за темою – «Функціонування професійної (професійно-технічної) освіти в умовах воєнного стану». Організатор заходу – Комітет Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій. 

Мета роботи – проаналізувати стан і проблеми функціонування професійної (професійно-технічної) освіти в умовах війни та обговорити ефективність заходів, що вживаються органами державної та місцевої влади для адаптації системи освіти до викликів, що постали перед освітянами в умовах воєнного стану тощо.

У роботі круглого столу взяли участь представники центральних органів виконавчої влади, обласних військових адміністрацій, закладів професійної (професійно-технічної) освіти, Державної служби якості освіти, Національної академії педагогічних наук України, Національного агентства кваліфікацій, Федерації роботодавців України, Профспілки працівників освіти і науки України, професійних громадських об’єднань.

Від Профспілки учать у роботі круглого столу взяв заступник Голови Профспілки Сергій Романюк. У своєму виступі він підкреслив, що право на існування мають усі ланки освіти, особливо професійна та фахова передвища у післявоєнний період та час відбудови країни. 

Заступник Голови Профспілки наголосив на важливості дотриманні законодавства про освіту у частині фінансування, виконання норм статей з оплати праці педагогічних та науково-педагогічних працівників. 

Сергій Романюк підняв питання стосовно урегулювання проходження медоглядів, а також щодо дерегуляції трудового законодавства. Зокрема зазначив, що зник перелік робіт, які не є сумісництвом, а це викликає низку запитань про те, як читати години керівникам закладів освіти та їх заступників. 

За результатами проведення круглого столу було ухвалено резолюцію із конкретними рекомендаціями щодо вирішення проблем функціонування професійної (професійно-технічної) освіти з урахуванням узгодження діяльності всіх зацікавлених сторін.

 

Пресслужба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори