Збереження середнього заробітку здійснюється до дня фактичної демобілізації

Збереження середнього заробітку здійснюється до дня фактичної демобілізаціїУказом Президента України № 115/2016 від 25 березня 2016 року  передбачено звільнення у березні-квітні 2016 року військовослужбовців, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період відповідно до Указу Президента України від 21 липня 2014 року № 607 та під час першої черги часткової мобілізації відповідно до Указу Президента України від 14 січня 2015 року № 15.

Відповідно до ч. 3 ст. 119 КЗпП України та ч. 2 ст. 39 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», за працівниками, які призвані на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийняті на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, у яких вони працювали на час призову.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду» від 14 травня 2015 року № 433-VIII передбачено, що зазначені вище гарантії надаються до дня фактичної демобілізації працівника, а не протягом року, як це було раніше.

Міністерство соціальної політики в листі від 24.05.2016 № 593/13/84-16 надало роз’яснення щодо того, яку дату вважати днем фактичної демобілізації.

Відповідно до статті 24 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» закінченням проходження військової служби вважається день виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини у порядку, встановленому положеннями про проходження військової служби громадянами України.

Аналогічна норма міститься і у Положенні про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженому Указом Президента України від 10.12.2008 р. № 1153, відповідно до якої громадяни, звільнені з військової служби, у п’ятиденний строк після виключення зі списків особового складу військової частини зобов’язані прибути до районних (міських) військових комісаріатів для взяття їх на військовий облік.

Таким чином, днем фактичної демобілізації вважається день виключення зі списків особового складу військової частини у зв’язку зі звільненням з військової служби (оформлюється наказом військової частини, про що робиться відповідний запис у військовому квитку).

У цей період збереження та виплата середньої заробітної плати здійснюється відповідно до статті 21 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».

 

 Завантажити документ list-msp-demoblzac.pdf [131.83 Kb][86] Завантажити Переглянути документ онлайн

 

Юридичний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори