Вихідні дні. Раціональне використання робочого часу та роль профспілки в цьому процесі

У випадку, коли святковий (1 січня - Новий рік, 7 січня - Різдво Христове, 8 березня - Міжнародний жіночий день, 1 і 2 травня - День міжнародної солідарності трудящих, 9 травня - День Перемоги, 28 червня - День Конституції України, 24 серпня - День незалежності України), або неробочий день (7 січня - Різдво Христове, один день (неділя) - Пасха (Великдень), один день (неділя) – Трійця), збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.
Щоб створити сприятливі умови для використання святкових та неробочих днів, а також для раціонального використання робочого часу, Кабінету Міністрів України законодавчо надано право рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій переносити вихідні та робочі дні у порядку і на умовах, встановлених законодавством, для працівників, яким встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними.
Звертаємо увагу, що дана норма не є законодавчо обов’язковою для Кабінету Міністрів України, йому надано таку можливість, якщо в цьому є потреба і встановлено строк прийняття такого розпорядження, не пізніше ніж за три місяці до настання таких днів.
І тільки в разі застосування Кабінетом Міністрів України рекомендації, власник або уповноважений ним орган не пізніше ніж за два місяці видає наказ або розпорядження про перенесення вихідних та робочих днів на підприємстві, в установі, організації.
Частиною 5 статті 67 КЗпП України встановлено обов’язкове погодження наказу (розпорядження) з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником).