Вихідні дні. Раціональне використання робочого часу та роль профспілки в цьому процесі

Вихідні дні. Раціональне використання робочого часу та роль профспілки в цьому процесі    У січні місяці 2011 року в статтю 67 Кодексу законів про працю України внесено зміни щодо створення сприятливих умов для використання святкових та неробочих днів. Дана норма безпосередньо стосується працівників освітянської галузі, оскільки нею встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними.

    У випадку, коли святковий (1 січня - Новий рік, 7 січня - Різдво Христове, 8 березня - Міжнародний жіночий день, 1 і 2 травня - День міжнародної солідарності трудящих, 9 травня - День Перемоги, 28 червня - День Конституції України, 24 серпня - День незалежності України), або неробочий день (7 січня - Різдво Христове, один день (неділя) - Пасха (Великдень), один день (неділя) – Трійця), збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

    Щоб створити сприятливі умови для використання святкових та неробочих днів, а також для раціонального використання робочого часу, Кабінету Міністрів України законодавчо надано право рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій переносити вихідні та робочі дні у порядку і на умовах, встановлених законодавством, для працівників, яким встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними.

    Звертаємо увагу, що дана норма не є законодавчо обов’язковою для Кабінету Міністрів України, йому надано таку можливість, якщо в цьому є потреба і встановлено строк прийняття такого розпорядження, не пізніше ніж за три місяці до настання таких днів.
    І тільки в разі застосування Кабінетом Міністрів України рекомендації, власник або уповноважений ним орган не пізніше ніж за два місяці видає наказ або розпорядження про перенесення вихідних та робочих днів на підприємстві, в установі, організації.

    Частиною 5 статті 67 КЗпП України встановлено обов’язкове погодження наказу (розпорядження) з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником).

Схожі публікації


Догори