Про пенсійне забезпечення

Про пенсійне забезпечення
З 26 липня 1944 року по 10 вересня 1962 працювала в Лебединському спеціальному дитячому будинку №1 вихователем. В 1957 році отримала довічну пенсію за вислугу років. Чи зараховується до страхового стажу для оформлення пенсії відпрацьований рік за два, так як з часу призначення пенсії за віком у 1982 році мені не враховували ці роки у подвійному розмірі.

Шепіль С.Г., м. Лебедин Сумської області.

Закон СРСР „Про державні пенсії” було прийнято Верховною Радою СРСР 14 липня 1956 року. Цей закон вступив у силу з 1 жовтня 1956 року.В статті 58 розділу 7 цього Закону зазначено, що пенсії за вислугу років, які встановлено постановами Уряду СРСР для окремих категорій спеціалістів (вчителів, медичних працівників та інших), призначені до введення в дію цього закону, зберігаються.

Раді Міністрів СРСР було доручено визначити порядок подальшого призначення і виплати пенсій за вислугу років (коло працівників, яким призначаються ці пенсії; мінімальні і максимальні розміри пенсій, раніше призначених і призначених по-новому; розміри пенсій, які виплачуються працюючим пенсіонерам, і таке інше).

Постановою Ради Міністрів СРСР від 17 грудня 1959 року №1397 „Про пенсії за вислугу років працівникам освіти, охорони здоров’я і сільського господарства” затверджено перелік установ, організацій і посад, робота в яких дає право на пенсію за вислугу років.

Постановою Ради Міністрів СРСР від 31 грудня 1969 року №995 „Про заходи по дальшому підвищенню матеріальної зацікавленості працездатних пенсіонерів по старості в продовженні роботи після призначення пенсії” рекомендовано керівникам підприємств, установ і організацій за наявності виробничої необхідності залучати на роботу працездатних пенсіонерів за віком. Працюючим пенсіонерам встановити порядок виплати пенсій. Учителям загальноосвітніх шкіл у сільській місцевості, в тому числі в школах сільської молоді, і викладачам професійно-технічних навчальних закладів у сільській місцевості виплачувати пенсію в повному розмірі. Учителям загальноосвітніх шкіл, в тому числі робітничої молоді, і викладачам професійно-технічних навчальних закладів, вихователям і педагогам дитячих дошкільних і позашкільних установ - в розмірі 50 відсотків.

Ви стверджуєте, що період роботи на посаді вихователя Лебединського спеціального дитячого будинку з 1944 по 1957 рік ( час виходу на пенсію за вислугу років) був зарахований Вам як рік за два. Це цілком можливо, оскільки на попередні постанови Уряду, які давали на це право, є посилка в Законі СРСР „Про державні пенсії”. Але прийняття нових нормативно-правових документів, які регулювали пенсійні відносини у державі, змінило умови розрахунку і призначення пенсій, як нових, так і призначених раніше. Ці норми поширилися і на Вашу пенсію, яка була призначена раніше.
Чинним пенсійним законодавством України не передбачено зарахування страхового стажу, який дає право на призначення пенсій у подвійному розмірі. Розмір пенсій може лише переглядатися у бік збільшення шляхом прийняття відповідних законів.

Валентин Паливода,
керівник Правової служби Профспілки працівників освіти і науки України
Питання та відповіді

Схожі публікації


Догори