Відбувся Форум лідерів студентських профспілкових організацій

19-22 жовтня 2010 року відбувся Форум лідерів студентських профспілкових організацій “Первинна профспілкова організація студентів – центр соціального захисту та реалізації студентських ініціатив”.
Організаторами Форуму виступили Асоціація правозахисних організаторів студентів України, Профспілка працівників освіти і науки України та Федерація професійних спілок України. Форум відбувся за підтримки Міністерства України у справах сім’ї молоді та спорту в рамках реалізації програми “Правова освіта та допомога студентам”.
В роботі Форуму взяли участь Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник, голова Федерації профспілок України Василь Хара, голова Профспілки працівників освіти і науки України Леонід Сачков, Президент Асоціації правозахисних організаторів студентів України Георгій Труханов, Народний депутат України Андрій Пінчук, Заступник Міністра освіти і науки України Петро Куликов та інші.
Програма Форуму була досить насиченою. В перший день роботи лідери студентських профспілкових організацій розглянули питання удосконалення діяльності первинних профспілкових організацій студентів, обговорили норми постанов Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 № 796 та від 12.10.2010 № 939 щодо Переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності.
Попри те, що основні суперечливі норми постанови № 796 скасовано Постановою № 939, учасники Форуму наголосили на неприпустимості стягування плати за бланки документів про освіту, студентських квитків та залікових книжок. Ці витрати є невід’ємною частиною навчального процесу, тому мають оплачуватися державою або передбачатися в кошторисах контрактів.
Впродовж другого та третього днів Форуму відбулися змістовні, цікаві виступи керівництва профспілки освітян та Федерації профспілок України, в яких окреслено шляхи подальшого розвитку профспілкового руху в Україні, визначено роль і місце студентського профспілкового руху.
У ході зустрічі Дмитро Табачник розповів про сучасний стан вітчизняної освіти та окреслив напрями розвитку вищої освіти в Україні, закликав лідерів студентських профспілкових організацій взяти участь в напрацюванні документів стосовно розподілу стипендіального фонду і житлового фонду гуртожитків.
У ході діалогу з міністром лідери студентських профкомів висловили думку, що при Міністерстві освіти і науки необхідно створити дорадчий орган, який би представляв також думку студентських профспілкових організацій, про необхідність збереження об’єктів соціальної сфери вищих навчальних закладів. Учасники Форуму запропонували затвердити розроблені ними проекти Типових положень про студентський санаторій-профілакторій, студентський спортивно-оздоровчий табір, студентський спортивний клуб, внести зміни до Примірного положення про студентський гуртожиток вищого навчального закладу.
Міністр підтримав ініціативи молоді, зокрема, в частині зміни структури Всеукраїнської студентської ради при МОН, зазначивши, що це значно розширить Всеукраїнську студентську раду.
«Я пропоную вам реальну співпрацю. Визначте критерії соціальної та академічної стипендії, щоб їх писав не лише ректорат з представниками Міністерства, а щоб це був момент спільної творчості зі студентами», – заявив Дмитро Табачник під час зустрічі. За словами міністра, саме така співпраця визначає рівень громадянського суспільства.
Під час Форуму також відбулися засідання, які проходили у режимі «запитання-відповідь» за участю представників Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, народних депутатів України, тривала робота над проектами нормативно-правових актів, проведено ряд тренінгів.


'Відбувся

'Відбувся

'Відбувся

'Відбувся

Схожі публікації


Догори