Заява Федерації профспілок України у зв’язку з прийняттям рішення про різке підвищення цін на газ для населення

    Федерація профспілок України висловлює категоричний протест проти прийняття 13 липня 2010 р. Національною комісією регулювання електроенергетики постанови № 812 про підвищення з 1 серпня ц.р. в 1,5 рази цін на природний газ, що використовується для потреб населення.
    Це рішення прийнято з грубим порушенням норм законодавства України та принципів соціального діалогу. Так, НКРЕ проігнорувало постанову Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2010 року № 184 щодо збереження незмінними цін на газ для населення протягом 2010 року. Порушено також домовленості у рамках Генеральної угоди щодо обов’язкового погодження з профспілками таких рішень. Жодних погоджувальних процедур стосовно намірів підвищити ціни на газ для населення не було проведено.
    Дивує позиція Міністерства юстиції України, яке, порушуючи Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, не відмовило НКРЕ у державній реєстрації постанови № 812, прийнятої без погодження з профспілками.
    Прикро констатувати, що Уряд М. Азарова розпочав свою діяльність з ігнорування громадської думки при прийнятті такого соціально важливого рішення, що впливає на добробут практично кожної сім’ї. І це тоді, коли Глава держави постійно наголошує на необхідності посилення соціального діалогу та врахування думки громадськості.
    Це значний крок назад, оскільки навіть попередній Уряд Ю.Тимошенко такого собі не дозволяв, незважаючи на те, що Федерація профспілок України знаходилась з ним у колективному трудовому конфлікті на національному рівні.
    Федерація профспілок вимагає від Національної комісії регулювання електроенергетики відмінити протиправне рішення про підвищення з 1 серпня 2010 року цін на природний газ для населення та не допускати прийняття в подальшому подібних рішень без погодження з профспілками.
Голова ФПУ                                                                                                                    В.Г. Хара
0
15 липня 2010
4 162
---

Схожі публікації


Догори