Викладачі Фінляндії відіграють важливу роль в майбутніх парламентських виборах

Викладачі Фінляндії відіграють важливу роль в майбутніх парламентських виборахКоли громадяни Фінляндії 19 квітня прийдуть віддати свій голос на парламентських виборах, в бюлетенях для голосування важко буде не помітити вчителів, адже вони складають 10 відсотків з двох тисяч претендентів на депутатські місця.

Едускунта – однопалатний парламент Фінляндії, складається з 200 депутатів. У ньому завжди були широко представлені вчителі.

У попередньому скликанні, з 2011 до 2015 року, було 28 депутатів, які мали досвід роботи у сфері освіти, що робило освітян найбільшою професійною групою в парламенті.

«У Профспілці працівників освіти Фінляндії усі ми сподіваємося, що після виборів, що відбудуться у цю неділю, до парламенту буде обрано ще більше вчителів,» – говорить Оллі Лууккайнен, голова Профспілки. «Після цих виборів ми також сподіваємося, що новий уряд створить експертну групу чи панель для того, щоб проаналізувати, як краще розвивати систему освіти у Фінляндії, щоб забезпечити якісну освіту в майбутньому», – наголосила пані Оллі.

Більше представництво освітян у парламенті сприятиме реалізації цілей профспілки. З кінця минулого року Профспілка працівників освіти Фінляндії проводить кампанію «Зберегти освіту».

Серед цілей кампанії – переконатися, що питання освіти займають одне із пріоритетних місць у порядку денному політичних дискусій; підтримати освітян, які є кандидатами на парламентських виборах; нагадати усім працівникам освіти наскільки важливим є проголосувати за кандидатів, що підтримують якісну державну освіту для всіх.

У рамках кампанії голова Профспілки Оллі Лууккайнен зустрічався з місцевими політиками та нагадував їм про важливість освіти.

«Освіта має розвиватися за допомогою довгострокових програм. Не повинно бути жодних скорочень освітнього бюджету. Не можна приймати рішення, які загрожують майбутньому прийдешніх поколінь. Нові члени парламенту мають розуміти важливість освіти», – підкреслила голова Профспілки.

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори