Євростат: дані про освіту в Європі

Євростат: дані про освіту в ЄвропіУ нещодавній публікації Європейського бюро статистики «Бути молодим в Європі сьогодні» представлена нова інформація про становище дітей і молодих людей в Європейському Союзі.

Вона містить і статистичні дані щодо таких аспектів систем освіти країн ЄС, як відвідуваність дитячих дошкільних установ, шкіл, мовні навички, якість дошкільного догляду та шкільного життя.

Як зазначається в публікації, освіта і догляд за дітьми молодшого віку може покращити рівень життя дітей, сприяти реалізації їх прав і забезпечити хороший старт у життя.

Одна з цілей ЄС, визначена у стратегічних рамках європейської співпраці в освіті та навчанні, – зробити дитячі установи більш доступними – принаймні 95% дітей від 4 років до віку початку обов’язкової шкільної освіти мають бути залучені до дошкільної освіти до 2020 року.

Що ж стосується молодших дітей, ще у 2002 році Європейська рада прийняла так звану «Барселонську ціль»: забезпечити, щоб послуги догляду надавалися не менше 33% дітей до 3 років. Станом на 2013 рік дитячі дошкільні установи в ЄС-28 відвідували 27% дітей у віці до 3 років.

Відсоток відвідуваності закладів дошкільної освіти постійно збільшується, найнижчий він у Чеській Республіці, Словаччині та Польщі. Нещодавно деякі країни знизили вік вступу дитини до школи чи роблять обов'язковим відвідування дошкільних установ.

В цілому, показники відвідування дітьми початкових і середніх навчальних закладів в більшості держав-членів ЄС дуже високі, хоча залишаються відмінності, особливо в старших вікових групах.

Відповідно до статистичних даних, з 92 млн. молодих людей у віці від 15 до 29 років, які проживали в ЄС у 2012 році, тільки 41 млн. відвідували навчальні заклади. Найвищі показники тут у Данії і Фінляндії.

У публікації стверджується, що «здатність говорити на іноземних мовах сприяє міжкультурному діалогу в Європі, збільшує шанси знайти роботу і полегшує вільне пересування працівників у межах ЄС».

За цими дослідженнями, вивчення іноземних мов у ранньому віці також сприяє розумінню, самовираженню, спілкуванню і здатності вирішувати проблеми. У 2012 році приблизно 65% учнів у молодших класах середньої школи вивчали дві або більше іноземні мови.

Одним з найбільш тривожних висновків публікації Євростату є те, що чимало молодих людей передчасно припиняють навчання до того, як здобути необхідні навички для успішної інтеграції на ринку праці. В цілому у ЄС майже 12% молодих людей у віці від 18 до 24 років передчасно припиняють навчання.

Найбільш тривожна ситуація в Іспанії, Мальті та Португалії. Більш позитивним є те, що понад третина населення у віці від 30 до 34 років мали вищу освіту в 2013 році.

Згідно з публікацією студенти стали більш мобільними. У 2012-13 році у програмі Erasmus взяли участь 250 тисяч студентів ЄС, але це становить менше 1% від загальної їх кількості.

Публікація Євростату також надає останні статистичні дані щодо співвідношення кількості учнів до кількості вчителів та розміру класів у країнах ЄС. У ній зазначається, що чим нижчі ці показники, тим вища якість шкільного життя.

Завантажити діаграми Євростату yevrostat_diagrami.doc [289 Kb][216] Завантажити Переглянути документ онлайн


Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори