ЄКПО закликає захистити право біженців на освіту

ЄКПО закликає захистити право біженців на освіту«Біженці та освіта: права людини для всіх» – саме таку заяву прийняло Бюро Європейського Комітету Профспілок Освіти 18 вересня 2015 року з огляду на значне зростання кількості біженців у Європі, які шукають притулку й захисту від війни, утискань і жорстоких порушень прав людини в своїх рідних країнах.

У заяві зазначається, що останнім часом притік чоловіків, жінок і дітей із Сирії, Іраку, інших регіонів світу, які прибувають до Європи, щоб спасти своє життя і зберегти свободу, сягнув найвищого рівня в історії. Адже лише в результаті конфлікту в Сирії 52 тисячі вчителів були вимушені покинути свої робочі місця, 2,4 мільйони дітей залишилися без доступу до шкіл.

ЄКПО підкреслює, що освіта є основоположним правом людини, яке має важливе значення для відновлення надії і гідності людей, які були змушені покинути свою домівку, незалежно від їхнього легального статусу.

ЄКПО і його членські організації настійно закликають уряди країн Європи зробити все можливе, щоб захистити і забезпечити право на освіту дітей-біженців, поліпшити їх доступ до освіти, сприяти підвищенню їх успішності.

При цьому ЄКПО наголошує на необхідності акцентувати увагу на середовище навчання, якість викладання, розвиток дітей у ранньому віці і програми прискореного навчання.

Завантажити Заяву ЄКПО st_education.pdf [339.91 Kb][44] Завантажити Переглянути документ онлайн


Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори