Вчителі Англії виступають проти примусового переведення шкіл у статус академій

Вчителі Англії виступають проти примусового переведення шкіл у статус академійУ 2000 році в Англії були впроваджені «незалежні державні школи», так звані «академії». Вони безпосередньо фінансуються центральним урядом, а не місцевими радами, як звичайні школи, а також отримують часткове фінансування з приватних джерел.

Найчастіше спонсорами виступають бізнес-організації, хоча деякі академії отримують допомогу від університетів і благодійних організацій. Академії можуть об’єднуватися в мережі та мають більшу автономію у порівнянні зі школами, що знаходяться в управлінні місцевих рад.

Примусова «академізація»

У 2012 році уряд Великобританії почав у примусовому порядку переводити в статус академій школи, які мали задовільні або низькі рейтинги. При цьому нерідко в односторонньому порядку змінювалися керівні органи і директори шкіл.

У березні 2016 року міністр освіти Ніккі Морган оголосила про плани уряду перевести всі школи у статус академій до 2020 року.

Проти цих планів виступили профспілки освітян. Так, Національна профспілка вчителів Англії (НПВА) вважає, що за допомогою широкої опозиції уряд Англії можна змусити відмовитися від планів перетворення кожної школи на академію. Генеральний секретар профспілки Крістін Блоуер зазначила, що цього можна досягти досить швидко, як це трапилося з пропозицією щодо виплат по інвалідності.

Однак, міністр освіти Ніккі Морган під час свого виступу на щорічній конференції іншої профспілки освітян (Національної асоціації директорів шкіл і профспілки жінок-вчителів) наголосила на тому, що шляху назад у проведенні реформи немає: «Я хочу прояснити ситуацію, що не буде ніякого відходу від реформ».

Широка опозиція урядовим планам

На конференції Національної профспілки вчителів у Брайтоні обговорюватимуться питання щодо проведення широкомасштабної кампанії проти примусового переведення шкіл в статус академій, яка включатиме й організацію влітку одноденного страйку.

Крістін Блоуер зауважила, що сумніви щодо «академізації» шкіл висловлюють представники всього політичного спектру. «Іноді уряд вражаюче помиляється», – говорить вона, – «Тому існує дуже широка і сильна опозиція цим планам».

Чимало представників Консервативної партії в органах місцевого самоврядування виступило проти планів уряду, які позбавляють місцеві ради впливу на школи.

Лідер ліберальних демократів Тім Фаррон звернувся з посланням до конференції НПВА, в якому зазначив, що план «академізації» шкіл є «не просто помилковим – він є шкідливим. Він стане фінансовим тягарем і руйнівним процесом для тисяч шкіл».

Ліберал-демократ Джон Хоусон, експерт з питань найму вчителів, закликав виступити проти змін, стверджуючи, що вони являють собою «націоналізацію» місцевих шкіл.

Лідер лейбористів Джеремі Корбін виступив на конференції і закликав відмовитися від планів із впровадження академій, звинувачуючи їх у марнотратстві.

Рой Перрі, що представляє Асоціацію органів  місцевого самоврядування, попереджає: «Примусове переведення шкіл в статус академій позбавляє батьків, вчителів і громади будь-якого впливу на школи».

Відсутність доказів

На конференції НПВА звучать заклики до страйку, щоб протистояти змінам, які, за словами профспілкових лідерів, можуть поставити під загрозу оплату праці та гарантії занятості вчителів, оскільки рішення про оплату та умови праці будуть прийматися в мережах академій. Вони звинувачують плани в недемократичності і відсутності доказової бази.

Профспілка звернулася до міністра освіти Ніккі Морган із проханням надати докази того, що академії покращать якість освіти більш швидкими темпами, ніж школи, підпорядковані місцевим органам влади.

НПВА також ставить під сумнів те, що академії є більш автономними, стверджуючи, що окремі школи втратять свою індивідуальність і незалежність, як тільки їх поглине якась мережа академій, якій будуть не потрібні батьківські комітети.

Заступник голови профспілки Кевін Кортні, заявив, що наслідком стане усунення громади від прийняття рішень.

Він наголосив, що масштабні зміни стануть найбільшим переглядом системи освіти Англії протягом декількох поколінь, але немає жодних переконливих доказів, які б виправдовували необхідність їх проведення.

Консерватори: «академізація»  – підвищення якості шкільної освіти

Представник Консервативної партії заявив, що пропоновані реформи дозволять прискорити процес вдосконалення шкіл. «Однак, потрібно ще багато чого зробити, щоб забезпечити послідовне покращення якості викладання по всій країні. Ми створюємо динамічну систему, в якій батьки матимуть більше прав голосу в навчальних закладах і відіграватимуть активну роль в навчанні своїх дітей.»

«Для того, щоб підвищити стандарти, ми будемо заохочувати навчальні заклади до спільної роботи в мультиакадемічних трастах, щоб вони могли обмінюватися ресурсами, персоналом і досвідом.

«Головна зміна полягає в тому, що в рамках академічної системи, сильні школи та керівники шкіл зможуть поширювати свій вплив, а ті заклади, які зіштовхнулися з проблемами, зможуть отримати необхідну їм допомогу більш оперативно.»

«Це система, в центрі якої – батьки і діти. Вона гарантує, що жоден регіон не залишиться позаду».

 

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори