Українські янголи свободи: молодь вшановує пам’ять про Небесну сотню

20 лютого 2023 року на базі студентського хабу Криворізького державного педагогічного університету відбувся захід, приурочений вшануванню Героїв Небесної Сотні. Криворізький педагогічний об’єднався задля збереження історичної пам’яті українців, підтримки цінностей демократії, свободи слова та соціальної відповідальності.

Цей день згуртував студентів, викладачів і працівників нашого університету: разом вони згадали безстрашність українців, які кинули виклик проросійському курсу тодішніх можновладців.

Про Євромайдан можна чимало дізнатися з наявної документалістики, але ніхто краще не розповість про ті часи, ніж учасники доленосних подій цих лютневих днів.

Студенти Криворізького педагогічного, не вагаючись, долучилися до боротьби за наше майбутнє. Артем Вашкевич (випуск 2007 року) презентував короткий історичний екскурс, присвячений політичній ситуації в країні за часів Євромайдану. Він приєднався до мирного маршу за демократію, який став справжньою боротьбою за нашу свободу.

Своїми історіями жаги до справедливості й прагнення до незалежності України поділилися інші випускники історичного факультету: Дмитро Фідько (ІП-12), Артем Скляренко (ІГ-12), Руслан Шишка (ІП-15), Влад Ольшевський (ІП-16).

Попри все, вони стали надійними захисниками кордонів нашої неньки – тоді й зараз.

Присутні долучилися до колективного виконання державного гімну, який єднає українців, стверджує незламність нації та надихає продовжувати боротьбу. Під час історичних подій на Майдані 2014 року загинуло понад 100 протестувальників, які вже більше ніколи не почують таку рідну мелодію нашого гімну – Герої Небесної Сотні, пам’ять про яких ми з вдячністю вшановуємо цими лютневими днями.

Присутні вшанували пам’ять наших героїв-захисників, які тримають небо над Україною. Дорогою додому учасники заходу оздобили дерева паперовими прикрасами – «Янголами пам’яті».

Приклад наших Героїв дійсно надихає. Тримаймо стрій та борімося за наше майбутнє!

 Криворізький державний педагогічний університет

Схожі публікації


Догори