В УДПУ імені Павла Тичини вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

Студентсько-викладацький колектив Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини долучився до української спільноти, яка в ці лютневі дні вшановує пам’ять борців за свободу, які трагічно загинули під час Революції Гідності.

Упродовж минулого тижня на всіх факультетах проходили тематичні заходи, організовані студентськими активами спільно з волонтерськими організаціями та безпосередніми учасниками буремних подій на Майдані Незалежності в листопаді 2013 – лютому 2014 рр.

Делегація студентів разом із проректором із науково-педагогічної роботи Наталією Ревнюк взяла участь у покладанні квітів біля фотостенда в центрі міста, пригадала гіркі події протистояння активістів Євромайдану із силовиками, які захищали інтереси злочинної влади. У скорботі за патріотами України, чиї імена завжди асоціюватимуться у нас із боротьбою за Свободу, молодь схилила голови перед зображеннями Героїв.

Із нагоди третьої річниці вшанування подвигу Небесної Сотні історичний факультет УДПУ спільно з Уманським краєзнавчим музеєм провів вечір пам’яті «Від революції на граніті до революції гідності: традиція українського спротиву». Присутні на заході пригадали події, які змінили хід історії нашої держави, прослухали розповіді працівників музею про життя людей, які вірою і правдою прагнули кращого майбутнього для України, переглянули презентацію, відеосюжети та світлини про події на Майданах в Києві та Умані.

Спогадами про лютневі події 2014 року та свою участь у них поділився учасник Революції, професійний художник-графік Іван Власюк. Гість продемонстрував студентам розписані каски, що стали символом буремних подій на Майдані Незалежності.

Про особливості волонтерської роботи розповіла Інна Безпалько, яка вже понад 3 роки підтримує бійців, які захищають цілісність нашої державі на передовій. Зі сльозами на очах присутні слухали поетичні рядки студентів І курсу: Ніни Бектурганової, Владислава Березовського та Лілії Должкевич. «Небесна Сотня – світлі люди! В нас пам’ять вічно жити буде про подвиг Ваш і Ваші мрії, про сподівання і надії, бо Ви – Герої України!», – написала студентка 12-ї групи Вікторія Юрченко.

Студентський актив історичного факультету підготував тематичну виставку «Пам’яті Героїв Небесної Сотні», оформив інформаційний стенд «Миттєвості і обличчя Майдану» та організував флешмоб. Разом із викладачами майбутні історики заспівали Гімн України та запустили в небо повітряні кульки, що символізували душі загиблих у сутичках із 18 на 19 лютого 2014 року.

Під гаслом «Герої не вмирають!» відбувся тематичний вечір пам`яті на мистецькому факультеті. Хореографи, музиканти та художники підготували зворушливі композиції, в яких мовою музики, кольорів і сценічних рухів передали хвилювання за долю нашої Батьківщини, трагедії матерів, сини яких не повернулися живими додому.

Патріотичною атмосферою були оповиті заходи, що пройшли й на інших факультетах: тематичний вечір «У нашій пам’яті вони назавжди залишились», виховні години «Вшануймо пам’ять Героїв Небесної Сотні, учасників Революції Гідності, жителів Черкаської області, які загинули за свободу та незалежність України». Кадри документальних фільмів «Зима, що нас змінила», «Зима у вогні», «Молитва за Україну», «Жіночі обличчя революції» доповнювали зворушливі розповіді про тих, хто загинув за власну державу, хто не боявся ризикувати власним життям заради гідного європейського майбутнього.

Ще не скоро висохнуть сльози матерів, дружин, дітей, які втратили своїх рідних. Хвилинами мовчання учасники всіх пам’ятних заходів вшанували невмирущий подвиг Героїв Небесної Сотні, який вчить нас бути небайдужими, відстоювати правду та право жити у вільній, чесній і процвітаючій державі, де цінують людську думку, людську працю й гідність.

 

 

Центр культури і дозвілля «Гаудеамус» УДПУ імені Павла Тичини

Схожі публікації


Догори