Міський комітет Профспілки – діє!

Прилуцька міська організація Профспілки працівників освіти і науки України,  незважаючи на соціально-економічні реалії в умовах воєнного стану, продовжує здійснювати свою діяльність відповідно до  норм Статуту галузевої Профспілки. 

На початку березня  відбулося спільне засідання президії комітету та ревізійної комісії міської організації.

Члени президії проаналізували виконання кошторису міської організації за 2022 рік та витрати, які здійснювали первинні профспілкові організації.

Голова ревізійної комісії доповіла президії про проведену перевірку щодо повноти і своєчасності сплати профспілкових внесків, стану ведення бухгалтерського обліку  у комітеті міської організації, відповідності витрачених профспілкових коштів по затвердженому кошторису, законності та доцільності видатків на проведення статутної діяльності. Окремо було зазначено, що розподіл профспілкових внесків здійснюється відповідно до норм Статуту та нормативних документів Профспілки. 

Цього ж дня відбувся черговий пленум комітету міської організації. На порядок денний було винесено питання  «Про роботу Прилуцької міської організації Профспілки працівників освіти та її структурних ланок у період воєнного стану 2022 року». Доповідала пленуму Тетяна Заголій – голова міської організації.

Доповідач зазначила, що комітет міської організації  протягом року здійснював захист соціально-економічних прав та інтересів своїх членів Профспілки. Постійно проводився моніторинг виплати заробітної плати працівникам. У 2022 році працівники закладів освіти міста не мали заборгованості по виплаті заробітної плати. Вчасно була виплачена  матеріальна допомога на оздоровлення при наданні відпусток педагогічним працівникам та обслуговуючому персоналу.

Завдяки спільним діям міської організації Профспілки та управління освіти Прилуцької міської ради з 1 вересня 2022 року були відновлені деякі види доплат. До професійного свята педагогічні працівники отримали грошову винагороду.

У закладах дошкільної та позашкільної освіти з 01.09.2022 року по 12.10.2022 року було запроваджено  простій та оплату праці в розмірі 2/3 посадового окладу. Працівники ЗЗСО в простої не перебували.

Протягом року, за ініціативи міськкому, голови профспілкових організацій та члени Профспілки активно долучалися до волонтерської діяльності та підтримки Збройних сил України.

Члени комітету під час обговорення доповіді зазначили, що Профспілка працівників освіти і науки України спільно з владою долучилася до вирішення проблем освітян та сприяла їх подоланню.

Водночас, факт зменшення рівня надбавки за престижність педагогічної праці з 20% до 5% (крім початкової ланки та керівників) викликав жваву дискусію під час обговорення. 

З даного питання пленум прийняв відповідне рішення.

Пленум заслухав звіт про виконання кошторису за 2022 рік та затвердив кошторис на 2023 рік.

 

Тетяна Заголій, 

 голова Прилуцької міської організації Профспілки, Чернігівська область 

Схожі публікації


Догори