Серпнева конференція педагогічних працівників Києва: освіта під час війни

22 серпня 2-023 року у Києві відбулася серпнева конференція освітян міста. «Освіта під час війни: стратегії 2023/2024 навчального року» стала головною темою зустрічі.

Захід відбувся за участю Директора Департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради Олени Фіданян, мера столиці Віталія Кличка, заступника голови КМДА Валентина Мондриївського, голови Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександра Яцуня та ін.

Із вітальним словом до учасників конференції звернулася  Директор Департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради Олена Фіданян, підкресливши вагому роль вчителя у розвитку української освіти. Вона висловила подяку усім освітянам, які роблять важливу і необхідну роботу у надскладних умовах – тримають на собі освітній фронт.

Голова Профспілки освітян столиці Олександр Яцунь зауважив, що сьогодні, як ніколи, важливо поважати і цінувати працю вчителя. Адже у розвинених країнах світу, де найвища повага до вчителя – там найкраща успішність. Наприклад, японська мудрість говорить: «Один день спілкування з вчителем, вартує більше, ніж 100 днів роботи з підручником». В умовах війни, потрібно берегти кожного вчителя. Тому що освіта і наука – це стовпи нової економіки України шляхом розвитку людського капіталу. Тільки так ми зможемо розвиватися.  

Під час конференції обговорювалися питання організації освітнього процесу в умовах воєнного стану, доступності і безпечності освітнього середовища.

«Саме завдяки нашій з вами роботі та зусиллям освітній процес у Києві не зупинявся. І це в умовах, коли за час широкомасштабної війни російський агресор пошкодив у столиці 104 заклади освіти. 83 із них вже відновили, у решті тривають ремонтні роботи. Цьогоріч у столичні школи підуть майже 25 тисяч першокласників, що близько до показників довоєнних років. Я вважаю, це – прояв довіри до нас з вами. І прагнення батьків, щоб їх діти жили і навчалися в Україні, в Києві», – наголосив Віталій Кличко.

Заступник голови КМДА Валентин Мондриївський зауважив: «Безпека дітей та освітян – на першому місці. Тому перед тим, як визначатися з форматом навчання, мають бути враховані технічні можливості укриттів, що знаходяться безпосередньо в закладі освіти або в пішій доступності до нього. Розклад занять керівники шкіл будуть складати відповідно до кількості охочих навчатися очно і місткості укриття. Звісно, ми просимо за можливості віддавати перевагу саме очному навчанню».

Віталій Кличко наголосив, що попереду ще багато викликів та випробувань. Але головне – гідно та професійно виконувати свою роботу, спільними зусиллями допомагати всім, хто цього потребує. Вірити в себе та в свою країну. Разом ми все подолаємо!

Також мер Києва вручив кращим освітянам столиці відзнаки Міністерства оборони України та Київського міського голови.

 

 Пресслужба Київської міської організації Профспілки

 

Схожі публікації


Догори