Атестація – професійність і оплата

Нещодавно в режимі відеоконференції відбулася робоча нарада профспілкового активу Львівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України.

У роботі заходу взяли участь голови територіальних, об’єднаних територіальних, міських та районних організацій Профспілки, голови первинних профспілкових організацій працівників закладів вищої та фахової передвищої освіти, які долучилися до активного обговорення практичних аспектів реалізації нового «Положення про атестацію педагогічних працівників».  

 Заступник голови обласної організації Профспілки Мар’ян Калин наголосив: документ був на часі, оскільки попередній  прийнятий у 2010 році, і з цього часу вступили в дію ряд нових законів  про освіту.

Однак нове Положення потребує додаткових роз’яснень. Обласна організація Профспілки скерувала листи з пропозиціями на вдосконалення документу, який вже  викликав численні звернення до юридичної служби обласної галузевої Профспілки.

У презентації роз’яснень Положення, яку підготував заступник голови обкому Профспілки, взяли активну участь голови територіальних організацій Людмила Бохна, Ірина Бродик, Віра Краєвська, Надія Тураш, Оксана Гусар, Оксана Лазорко та інші, чимало запитань були подані письмово. Все це свідчило про особливу вразливість питання в освітянському середовищі.

Ряд статей нового Положення викликали різнобічні уточнення, дискусії, наприклад, в окремих випадках, щодо складу комісії, збереження категорій та звань при переході в інші навчальні заклади і при тривалій перерві в роботі, викладанні  вчителем інших предметів.

Модератор наголосив, що з 1 вересня кваліфікаційні категорії вчителя   поширюються на всі довантажені предмети і зберігаються до часу чергової атестації з відповідними оплатами праці, на чому наполягає професійна громадська організація. Профспілка працює над правом проводити підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розробляє для цього відповідні навчальні програми.

У новому Положенні, наголосила обласна профлідерка освітянської профспілкової організації Марія Яцейко, зазначено, що у складі атестаційних комісій всіх рівнів обов’язкова участь представників профспілкових органів.

Проговорили і особливе навантаження на секретарів атестаційних комісій. Професійна спілка наполягає на доплатах за цю відповідальну працю як відповідну мотивацію.  

Львівська обласна, територіальні організації Профспілки очікують на відповідь  від МОН щодо додаткових роз’яснень «Положення про атестацію» і тих пропозицій та питань, що надходять від спілчан.

Вочевидь, тема матиме своє актуальне продовження в семінарах та навчанні керівників, профактиву й спілчан.

 

Ольга Лобарчук, Львів 

Схожі публікації


Догори