Студенти НПУ імені Михайла Драгоманова поспілкувалися із Главою Уряду

Студенти НПУ імені Михайла Драгоманова поспілкувалися із Главою УрядуСтуденти Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова мали унікальну можливість послухати лекцію Прем’єр-міністра України, доктора геолого-мінералогічних наук, професора Миколи Азарова. Микола Янович більше години розповідав молоді про економічні, енергетичні та соціальні перспективи розвитку держави, деталізував причини проблем і їх наслідки, цікавився думками студентів з цього приводу.

Почавши з прозорих метафор кризової ситуації у державі, яка потрапила на «крихкий лід», та мала тільки два варіанти дій: зупинитися, або ж чим духу вибиратися на берег, врешті Микола Янович перейшов до професійних економічних та політичних термінів. Прем’єр-міністр упевнено заявив, що тепер Україна «стоїть на твердому ґрунті» і хоч попереду багато роботи, «світло вкінці тунелю» все ж є.

Зустріч пройшла у жвавій теплій атмосфері взаємного розуміння. Студенти не залишили запитань Прем’єра без відповідей і навзаєм. За словами драгоманівців особливо приємно було чути майбутнім педагогам, як високо Микола Азаров оцінив професію Вчителя, прирівнявши її за рівнем відповідальності і важливості до прем’єрського крісла.

«Як правило, вчитель – одна з найбільш шанованих професій у регіонах держави, – зауважив Микола Янович, – Говорячи ж про підвищення статусу цього фаху, то безперечно він залежить і від суспільства, і від самої особистості педагога». На думку Прем’єра сьогодні варто підтримувати максимальну самостійність роботи вчителя, дати йому свободу для творчості і мислення, адже уже позаду часи, коли головною була сума знань для учня. Розвиток мислення, креативності та ініціативи – ось пріоритети сучасності.

Що ж до власних наукових здобутків, то, як сказав Микола Янович, він шкодує, що полишив велику науку, але пообіцяв сприяти у добрих починаннях ученим і звичайно ж студентам – майбутній еліті України.

Говорили також про автономію університетів і студентське самоврядування. За переконаннями Прем’єра, вища школа – саме те місце, де потрібно прививати громадянам основи демократичного правління державою.

Людмила КУХ,
Національний педагогічний університет імені Михайла ДрагомановаСтуденти НПУ імені Михайла Драгоманова поспілкувалися із Главою Уряду Студенти НПУ імені Михайла Драгоманова поспілкувалися із Главою Уряду

Схожі публікації


Догори