Кібербезпека: від основ до практики в УжНУ

«Хто володіє інформацією, той володіє світом» – саме так можна охарактеризувати ХХІ ст. У час, де інформація – це ключ до успіху, захист цифрових даних стає надзвичайно важливим завданням. Стрімкий розвиток технологій, цифрове спілкування стимулювали активізацію питань кібербезпеки та стали одними з найактуальніших тем сучасності.

Основам кібербезпеки був присвячений вебінар, який відбувся 5 грудня 2023 року в Ужгородському національному університеті. Охочих покращити свої навики з кібергігієни зареєструвалося понад 70. Євгенія Гайович, начальник відділу електронного навчання ЦІТ, розпочала вебінар з ситуативних завдань, які дали можливість замислитися над актуальністю теми заходу. 

Проаналізувавши рівень безпеки облікових записів Google з-поміж викладачів УжНУ, доповідач наголосила на важливості дій щодо посилення безпеки облікових записів.

Учасників ознайомлено з визначеннями термінів кіберзахист і кібербезпека, розглянуто рекомендації щодо створення надійних паролів до різних ОЗ. Окремо висвітлено питання подвійної аутентифікації - від теоретичних основ до практичних навиків. Було продемонстровано застосування двохетапної перевірки для різних акаунтів – Google, WhatsApp, Viber. Деякі інструкції доступні у нашій публікації.

Однією з найпоширеніших кібератак сьогодення є фішинг – вид шахрайства, метою якого є виманювання в довірливих або неуважних користувачів мережі персональних даних.  Євгенія Федорівна акцентувала на ознаках фішингу та на основі практичних прикладів окреслила дію та протидію такої кібератаки.

Що робити, якщо користувач потрапив у кібернеприємності, базові правила кібербезпеки та кібергігієни учасники вебінару пропрацювали через обмін досвідом.

Традиційно захід завершився рубрикою питання – відповіді та тестуванням, за результатами якого буде надіслано сертифікати.

Кібербезпека – це не просто знання, це одне з ключових вмінь людини цифрового суспільства.

 

Центр інформаційних технологій УжНУ

 

Схожі публікації


Догори