Для Сумського державного університету минулий рік був успішним

Для Сумського державного університету минулий рік був успішнимНа цьому наголосили ректор Сумського державного університету Анатолій Васильєв та голова профспілкового комітету СумДУ Валентина Боровик, звітуючи про підсумки роботи навчального закладу за 2011 рік та окреслюючи основні завдання на рік наступний під час конференції трудового колективу СумДУ, що відбулася наприкінці січня 2012 року.

Зокрема, ректор зауважив, що загалом 2011 рік був досить складним: «Були очікування руйнівних наслідків демографічної кризи, прораховувалося суттєве зниження фінансових можливостей, скорочення штату, кадрові втрати тощо. І ця доля не минула чимало вишів України. Але Сумський державний університет зумів вистояти і, більше того, в цілому навчальному закладу вдалося провести рік доволі успішно».

Університету вдалося закріпити за собою 8-му позицію у Всесвітньому рейтингу Webоmetrics і аж на чотири позиції піднятися у наукометричній базі Scopus. Свідченням того, що СумДУ вийшов на високі позиції в Українській вищій освіті є і проведення Міністерством освіти і науки, молоді та спорту на базі СумДУ у грудні 2011 року конференції, на яку були запрошені ректори та проректори провідних університетів України.

Серед перемог – відкриття у 2011 році і таких «ексклюзивних» спеціальності як «Державна служба», «Управління фінансово-економічною безпекою». Уже 2012 року буде здійснено прийом на спеціальності «Реклама та зв’язки з громадськістю», «Медіакомунікації», «Медико-профілактична справа».

За рік зросла і частка осіб із вченими званнями та науковими ступенями серед професорсько-викладацького складу університету: 80 чоловік – докторів наук, професорів, 480 осіб – кандидатів наук, доцентів.

Наукова діяльність університету, як пріоритетний напрям, у 2011 році набув подальшого розвитку. На замовлення підприємств та організацій виконувалося 328 робіт за госпдоговорами та грантами, що майже на 70% більше ніж у 2010 році. На 30% зросла кількість публікацій, які обраховані базою даних «Scopus», і аж на три позиції – індекс Гірша.

Уже тенденційним став той факт, що студенти СумДУ з великим відривом стали першими у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт та зберегли достойну 4-5 позицію й у загальноукраїнських олімпіадах. Із кожним роком збільшується активність кафедр і безпосередньо студентів щодо участі в інших конкурсах, конференціях, програмах академічного обміну тощо.

У 2011 році СумДУ забезпечив випереджаючий розвиток інтегрованих інформаційно-комп’ютерних технологій. Реалізовані потужні проекти розбудови web-системи, створено репозитарій, який одразу був відзначений 2-м місцем серед репозитаріїв України, а сайт бібліотеки визнаний кращим серед сайтів бібліотек ВНЗ. Найближчим часом заплановано розроблення «Програми інформатизації СумДУ на 2012-2014 роки», «Концепції розбудови єдиного середовища e-learning».

Голова профспілкового комітету СумДУ Валентина Боровик у власному звіті акцентувала увагу на розвитку соціальної сфери університету та підкреслила належне фінансове забезпечення, яке, як наслідок, формує позитивний морально-психологічний клімат у колективі.

Зокрема, вона наголосила, що сучасна профспілка не «масовик-затійник», а перш за все соціальний захист працівників університету.

Детальніше Валентина Олександрівна зупинилася на питаннях гідної праці, охорони праці, медичному обслуговуванні, оздоровлення, культурно-масової та спортивної роботі.

Ректор та голова профспілкового комітету підкреслили, що їхній звіт – це узагальнення роботи всього трудового колективу Сумського державного університету. Відтак вони висловили щиру вдячність колегам, студентському активу, усім тим, хто працював чесно, наполегливо, ініціативно, результативно.

За матеріалами відділу інформаційно-рекламної діяльності Сумського державного університету

Схожі публікації


Догори