Профспілковий актив СумДУ взяв участь у гендерному спортивному орієнтуванні

Профспілковий актив СумДУ взяв участь у гендерному спортивному орієнтуванніНаприкінці травня в рамках проведення гендерного аудиту у Сумському державному університеті пройшло гендерне спортивне орієнтування, участь у якому взяли майже 60 осіб з профспілкового активу університету.

Спільними зусиллями з профспілковим комітетом Гендерний ресурсний центр СумДУ організував цей спортивно-пізнавально-розважальний захід, який є унікальною розробкою зі скарбнички Всеукраїнської мережі осередків гендерної освіти ВНЗ.

Основна його мета – у невимушеній та цікавій формі занурити учасників та учасниць у гендерну проблематику, з’ясувати наявність гендерних стереотипів, критично проаналізувати їх, та простежити переваги від неупередженого ставлення до чоловіків і жінок у їхніх можливостях вирішувати різні життєві ситуації.

Серед завдань, які довелось вирішувати – питання, що стосуються аналізу «типових» рис характеру, звичок та уподобань жінок та чоловіків, знання рецепту манної каші, вміння одягти ляльку тощо. І все це потрібно було зробити якомога швидше, якісніше та зорієнтувавшись на місцевості.

Cпортивне гендерне орієнтування вкотре продемонструвало переваги від утворення команд, які складаються з чоловіків і жінок. Саме у такому випадку завдання вдається вирішувати швидко та правильно. Таким чином долаються стереотипи про перевагу природних здібностей однієї статі над іншою та нездатність чоловіків і жінок порозумітись, вирішуючи завдання із застосуванням різних підходів.

У партисипативному гендерному аудиті гендерне спортивне орієнтування виступає просвітницьким заходом, який дозволяє залучити учасників та учасниць до знайомства з принципами гендерної рівності, опрацювання гендерних стереотипів та критичного гендерного аналізу.

У такий спосіб, крім того, формується корпоративний дух університетської спільноти, що сприяє встановленню культури гендерної чутливості, запобіганню антидискримінаційних практик та розвитку поваги до кожної людини, незалежно від її статі.

Залучення при цьому професійних спілок до організації гендерного аудиту та гендерного спортивного орієнтування дозволяє, по-перше, об’єднати зусилля у просуванні гендерних ідей та, по-друге, демонструє відповідність профспілок власній місії захисту інтересів трудового колективу університету.

Профком СумДУ


Профспілковий актив СумДУ взяв участь у гендерному спортивному орієнтуванніПрофспілковий актив СумДУ взяв участь у гендерному спортивному орієнтуванні

Профспілковий актив СумДУ взяв участь у гендерному спортивному орієнтуванніПрофспілковий актив СумДУ взяв участь у гендерному спортивному орієнтуванні

Схожі публікації


Догори