Доплати за несприятливі умови праці: ситуація в Черкаській області
Станом на 21 березня 2025 року за інформацією голів територіальних організацій Профспілки та голів первинних профорганізацій закладів фахової передвищої, професійної (професійно-технічної) освіти Черкащини відомо, що з 1.03.2025 року встановлено щомісячну доплату за роботу у несприятливих умовах праці працівникам освіти різних категорій, які фінансуються з місцевого бюджету (постанова Кабміну від 27.12.2024 № 1515) у 13 територіальних громадах області: Вознесенській, Гельмязівській, Городищенській, Золотоніській, Іркліївській, Калинопільській, Мокрокалигірській, Набутівській, Селищенській, Стеблівській, Піщанській, Єрківській, територіальних громадах області.
Інші стимулювання працівникам освіти встановлено у вигляді збільшення відсотку за престижність педагогічної праці, доплат за складність і напруженість у роботі, преміювання тощо у 9 громадах області: Бабанській, Березняківській, Водяницькій, Кам’янській, Михайлівській, Руськополянській, Слобідській, Черкаській, Шполянській. У закладах фахової (передвищої), професійної (професійно-технічної) освіти щомісячну доплату за роботу у несприятливих умовах не встановлено за відсутності фінансового ресурсу.
У повному обсязі отримали щомісячну доплату за роботу у несприятливих умовах педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти комунальної форми власності, яким у Державному бюджеті України на 2025 рік передбачена окрема субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення такої доплати (постанова КМУ від 8.11.2024 № 1286).
Сподіваємося, що й інші громади теж знайдуть можливість для підвищення заробітку працівників закладів дошкілля, позашкілля, фахової передвищої та професійної освіти.
Дякуємо керівникам територіальних громад, депутатам всіх рівнів, керівникам органів управління освітою за турботу до освітян у період воєнного стану. Сьогодні це необхідно і важливо!
За матеріалами – Черкаської обласної організації Профспілки