Усі питання – про актуальне!

Які зміни в оплаті праці очікують педагогів області у новому 2023/2024 навчальному році? Як проходила виплата допомоги на оздоровлення освітянам влітку 2023 року? Чи виконувалися вимоги чинного законодавства України при організації медичних оглядів? Це все – питання порядку денного засідання президії ради Тернопільської обласної організації Профспілки, яка відбулася 15 вересня за участю голів територіальних профорганізацій.

Заступник голови обласної організації Оксана Піхурко доповіла присутнім про те, що у переважній більшості територіальних громад області виплата допомоги на оздоровлення педагогам ЗЗСО здійснено відповідно до вимог закону – одночасно з виплатою відпускних, в основному за кошти освітньої субвенції, але в одинадцять громадах її було перенесено на пізніші терміни. Для забезпечення виплати цієї допомоги радами дев’яти  територіальних громад приймалися рішення про додаткове виділення коштів з місцевих бюджетів. 

Також заступник голови   інформувала членів президії про те, що принципова позиція щодо забезпечення виконання органами місцевого самоврядування Тернопілля вимог чинного законодавства України з питань організації проведення медичних оглядів працівників закладів освіти, якої дотримувалися обласна, територіальні та первинні організації впродовж 2022-2023 років, дала свій позитивний результат. Кошти місцевих бюджетів для забезпечення проведення в 2023 році  медичних оглядів працівників освіти виділялися у двадцяти шести громадах (52%).  Якщо влітку минулого року повністю безоплатно для освітян проводилися медогляди  у шістнадцяти територіальних громадах (32%), то у 2023 році – у двадцяти двох (44%). Ще у чотирьох громадах кошти для проведення медоглядів було виділено частково.

Обласною організацією профспілки також було проведено аналіз забезпечення органами місцевого самоврядування й управління освітою територіальних громад визначених законодавством гарантій педагогічним працівникам щодо оплати праці у новому 2023/2024 навчальному році. Як відзначила Оксана Піхурко,  для більшості працівників закладів загальної середньої освіти Тернопільщини рівень оплати праці з 1.09.2023 року залишився таким як і у попередньому навчальному році. 

Чотири територіальні громади відновили доплати за завідування кабінетами та майстернями, за обслуговування комп’ютерної техніки, привели у відповідність до нормативних норм доплату за класне керівництво та перевірку письмових робіт (Скалатська, Нараївська, Саранчуківська, Бережанська ТГ), у Підгаєцькій громаді учителям НУШ підвищили надбавку за престижність  з 20% до 25%. 

Тривожить профспілковий актив зниження рівня оплати праці у чотирьох територіальних громадах (Вишнівецькій, Підволочиській, Скориківській, Великобірківській) за рахунок відміни доплати за завідування кабінетами й майстернями, а також встановлення надбавки за престижність у розмірі 5% для педагогів Вишнівеччини, що суперечить чинному законодавству. 

Протягом серпня 2023 року також спостерігалися окремі випадки  спонукання педагогів до написання заяв про надання відпусток без збереження заробітної плати, відмови у продовженні відпусток без збереження заробітної плати тим вчителям, які перебувають за кордоном тощо. Юридичною службою обласної організації профспілки надавалися необхідні роз’яснення та конкретні рекомендації щодо запобігання порушенню прав освітян, які реалізовувалися структурними ланками профспілки на місцях.

Президія схвалила також положення про молодіжну раду Тернопільської обласної організації Профспілки. 

Це стало першим кроком до залучення молодих освітян до активнішої участі в реалізації програмних та статутних завдань Профспілки, в розробці й організації заходів, проєктів програм та рішень ради обласної організації профспілки.

Начальник відділення НСПП в Тернопільській області Наталія Шершньова, яка взяла участь у засіданні президії, ознайомила присутніх з підсумками спільних заходів з питань захисту прав освітян, які реалізовувалися НСПП спільно з обласною та територіальними організаціями профспілки протягом 2022-2023 років, вручила сертифікат про підтвердження репрезентативності Лановецької об’єднаної територіальної профспілкової організації, надала рекомендації  щодо шляхів вирішення актуальних питань і проблем, які виникають у закладах освіти.

На засіданні секції загальноосвітньої школи Тернопільської обласної організації Профспілки, яке відбулося цього ж дня під головуванням Людмили Мокей, було розглянуто питання про запровадження Положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом МОНУ від 9.09.2022 року № 805; про підсумки проведення оздоровлення в рамках програми «Спілчани. Здоров’я та дозвілля»; про заходи та першочергові завдання щодо формування молодіжної ради.

Приділено увагу визначенню тематики, форми проведення навчання профспілкового активу первинних профорганізацій, попередні графіки його проведення.

Юрисконсульт обласної організації Степан Кушик обговорив із очільниками територіальних профорганізацій визначені законодавством повноваження виборних профспілкових органів, голів профспілкових організацій, значення вислову «погодження з виборним профспілковим органом», практичний алгоритм процедури погодження.

 

Тернопільська обласна організація Профспілки 

Схожі публікації


Догори