Нарада голів територіальних організацій Профспілки у Луганській області

22 січня 2021 року відбулася нарада голів міських та районних організацій Профспілки працівників освіти і науки України на тему: «Реструктуризація Профспілки у зв’язку із адміністративно-територіальною реформою».

Наразі в Луганській області відбувається реформа зміни територіально-адміністративного устрою. З’являються нові територіальні громади та укрупнюються райони. На деяких територіях створені військово-цивільні адміністрації. Там де вони діють вибори не проводилися до новостворених районів та ОТГ.

Таким чином, адміністративна реформа в Луганській області не завершена, тому учасники засідання вирішили, що зараз не потрібно змінювати структуру районних та міських організацій Профспілки у Луганській області.

Далі обговорили питання оплати праці працівників у закладах освіти Луганської області. У 8 територіальних громадах з 26 не відбулися вибори, це призвело до того, що не визначено отримувачів та розпорядників бюджетних коштів і, як наслідок, виникла проблема з нарахуванням та виплатою заробітної плати в закладах освіти.

Ситуація ускладняється ще й тим, що через відсутність договорів та оплати виставлених рахунків може припинитися надання послуг з опалення, водопостачання, постачання електроенергії, інтернету закладам освіти.

Як наслідок – може бути зірваний навчальний процес у закладах освіти. Територіальні та обласна організації Профспілки вирішили звернутися до органів влади щодо вирішення питань із виплати заробітної плати працівникам закладів освіти та інших проблем стосовно фінансування навчальних закладів.

З 1 січня 2021 року підвищується розмір заробітної плати працівників закладів освіти у зв’язку зі зростанням розміру посадового окладу 1 тарифного розряду. Але наразі у Луганській області є тенденція, що разом з підвищенням заробітної плати педагогічним працівникам зменшують до мінімального розміру (5%) надбавку за престижність педагогічної праці.

Учасниками наради було підтримано звернення ЦК Профспілки працівників освіти і науки України до Міністерства освіти і науки України щодо внесення змін до постанови КМУ від 11.03.2011 № 373, які передбачають встановлення фіксованого розміру надбавки у розмірі 30% посадового окладу. Також було прийнято рішення спрямувати аналогічне звернення до глави Уряду Дениса Шмигаля.


Прес-служба Луганської обласної організації Профспілки 

Схожі публікації


Догори