Свалявська районна організація Профспілки популяризує поетичне слово серед освітян

Свалявська районна організація Профспілки популяризує поетичне слово серед освітянДнями на базі Будинку школяра відбувся конкурс любителів поезії серед освітян, присвячений Дню поезії і спрямований на виявлення творчих особистостей серед учительства Свалявського району, що на Закарпатті. Організатором цього конкурсу був райком Профспілки працівників освіти і науки України.

Оцінювало виступи обдарованих освітян компетентне журі у складі: М.П. Немеш – в.о. голови профспілки, К.О. Стегури – заступника завідуючого відділом освіти Свалявської РДА, Л.В. Андрели – методиста відділу освіти, Ж.Й. Ярчич – директора Будинку школяра.

Відкриття розпочалося виступом Немеш М.П., яка наголосила, що такий конкурс у Сваляві проводиться вперше і має надію на те, що буде проводитись і надалі, вдосконалюючись з кожним наступним роком і виявляючи творчі особистості. Привітавши всіх учасників конкурсу, Марія Петрівна побажала всім успіхів, творчого натхнення і любові, в широкому розумінні цього слова.

Із вступними промовами виступили також і всі інші члени журі, наголосивши на значущості проведення таких конкурсів у районі.
На першому етапі конкурсу відбулося представлення учасників.

Далі – найголовніше … Учасники конкурсу розповідали про те, що саме спонукало їх до написання творів, виливали свою майстерність перед поважним журі.

Так, Андрела Л.В. (районний відділ освіти), Дочинець М.І, Ільницька М.В., Маровді Т.В. (Керецьківська ЗОШ І-ІІІ ст.), Метенько Л.Г. (Плав’янський ДНЗ), Конопльова В.С. (Свалявська ЗОШ І-ІІІ ст. №2), Фегер Г.М. (Свалявська ЗОШ І-ІІІ ст. №1), Дев’ян М.Г. (Голубинська ЗОШ І-ІІ ст.), Сакаль М.В. (Свалявська ЗОШ І-ІІІ ст. №3) у своїх віршах акцентували увагу на материнській любові, отчому домі, шані до батьків, милосерді, високих людськіх почуттях, любові до рідного краю, школи та слова. Також підіймалися теми, які були присвячені любові до коханої людини, розчаруванню в житті, самотності та тузі за втраченою любов'ю.

Після невеликої перерви оголосили результати конкурсу. Переможцями стали і отримали грошові премії такі вчителі: Маровді Тамара – І місце (Керецьківська ЗОШ І-ІІІ ст.), Сакаль Мирослав − ІІ місце, Дочинець Марія і Ільницька Марія ( Керецьківська ЗОШ І-ІІІ ст.) − ІІІ місце.

Переможців оголосили, але переможених не було. Всім учасникам конкурсу Марія Петрівна вручила пам’ятні подарунки і подякувала за те, що вони прийшли сюди, розкрили свої таланти, подарували всім масу приємних відчуттів і вражень, прекрасний весняний позитивний настрій.

Усі вірші, прочитані на цьому конкурсі, районний комітет профспілки має намір опублікувати в одній збірці, та випустити тиражем, щоб люди читали їх і знали, який багатий наш Свалявський район на талановитих людей. Звичайно, дуже приємно, що кращих нагородили, але, здається, що найкраща нагорода для всіх учасників буде, коли їхню «сповідь душі» прочитає народ, «причаститься нею», зрозуміє, оцінить і прийме її як свою.

Маріанна Дев'ян, вчитель Голубинської ЗОШ І-ІІ ст.
Свалявського району Закарпатської області

Схожі публікації


Догори