Освітянський оберіг Смілянщини

Освітянський оберіг СмілянщиниЦього року урочистості з нагоди Дня працівників освіти у Смілянському району, що на Черкащині, співпали із завершенням спільного проекту районної організації Профспілки працівників освіти і науки України та методичного кабінету «Освітянський оберіг Смілянщини».

2012 рік знаменний для педагогічної громадськості Черкаської області тим, що це рік пам’яті видатного науковця і педагога О.А.Захаренка. Освітяни та профспілкова організація району не могли стояти осторонь таких важливих подій. А тому на районній педагогічній конференції: «Досвід народного учителя Олександра Антоновича Захаренка – золота скарбниця педагогіки» стартував проект: «Освітянський оберіг Смілянщини».

Мета цього проекту полягала у тому, щоб ще раз пригадати сторінки творчої діяльності народного учителя, який створив авторську педагогічну систему у Сахнівській школі, а головне, показати, що освітяни Смілянщини черпають, втілюють у життя ідеї Захаренка, створюючи власні навчально-виховні системи.

«Освітянський оберіг Смілянщини» – це вишитий учнями, учителями, батьками, ветеранами педагогічної праці рушничок щастя, благополуччя, символ мудрості, знань, призначення якого – захист. Всі навчальні заклади району долучилися до цієї доброї справи, вкладаючи у кожен стібок ідею добротворення та гуманізму:

Земля Смілянщини, що щедра на ужинки,
Рушник мережила, щоб передати в дар.
Тут кожна нитка, то життя відтинки,
Добро дарує, щедрість, серця жар.
Із теплих рук, від вчительського серця,
Що виплекало кожен цей стібок,
Мов дерево життя, що ввись до сонця пнеться,
Як заповідь на полотні – Захаренка урок.


Завершення проекту «Освітянський оберіг Смілянщини» відбулося на сцені міського Будинку культури. Начальник відділу освіти та директори загальноосвітніх навчальних закладів під супровід презентаційних віршів, музики поєднали рушнички в один великий освітянський оберіг. Кульмінацією та приємною миттєвістю заходу став момент передачі рушничків-оберегів учням шкіл. Це викликало в усіх присутніх захоплення, позитивні емоції зі сльозами радості на очах.

Двадцять п’ять маленьких оберегів того дня розійшлися у шкільні родини, усі куточки Смілянського району з однією метою: оберігати, приносити успіх та добро.

Нехай рушник Смілянщини вплететься,
У барвінковий освітянський вінець,
Захаренкове слово хай озветься,
Любов’ю й вдячністю учительських сердець.


Н.Г. Плясунова,
голова Смілянської районної організації Профспілки

Схожі публікації


Догори