Молодь і Профспілка: стежками О.А. Захаренка

Молодь і Профспілка: стежками О.А. Захаренка
«Школа – це маленька держава. Вона не може існувати без ідеї, задуму, що захоплює дітей, учителів і батьків. Якщо така ідея зникає й не народжується нова, горе тій установі, школі, державі, бо вона деградує, зупиняється у своєму розвитку. У ній безцільно жити, в ній нудьга і немає прогресу».
Олександр Захаренко


Цього року за ініціативи Черкаського обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України, спільно з методичним кабінетом відділу освіти Смілянської РДА відбулося ряд заходів щодо вшанування пам’яті та досвіду великого учителя – О.А. Захаренка. Не могла стояти осторонь ще одної доброї справи і цього разу Смілянська районна організація Профспілки працівників освіти і науки України.

Так, 4 травня 2012 року, відбулося виїзне засідання творчих молодих спеціалістів, учителів-членів Профспілки. Учасники клубу.

«ПРОМЕТЕЙ» (керівник Северинова А.М., голова клубу Дубовик В.О.) спільно з головою Смілянської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України Н.Г. Плясуновою відвідали Авторську школу О.А. Захаренка с. Сахнівка Корсунь-Шевченківського району.

Під час поїздки відбулося знайомство та цікаві бесіди з молодими освітянами. Вражає їх енергія, завзяття та допитливість. Вже в дорозі стало зрозуміло, що на екскурсію вони їдуть не просто так, а із домашнім завданням та певною метою, оскільки всі мали фотоапарати та записники.
На подвір’ї нас зустрів привітливий та толерантний директор школи – І.Л. Рибалка, який весь час нас супроводжував та розповідав цікаві історії становлення школи над Россю. На ганку завзято всіх привітали учні школи.

До глибини душі вражає краса, чистота, позитив та доброзичливість учнів та працівників школи. Молоді учителі оглянули корпуси Сахнівської школи, «співучий» фонтан, дендропарк, музей, басейн, криницю Совісті, скульптури, що зображують реальних сахнівських жителів, які постраждали у роки Голодомору, алею Пам’яті, засаджену трояндами на честь 216-ти сахнівчан, які загинули під час Великої Вітчизняної війни та багато іншого. Всім сподобався майстер-клас етапу уроку з астрономії від директора школи у обсерваторії та планетарії з апаратурою, якій понад 50 років. Не дивлячись на солідний вік, зоряне небо ми побачили.

На території шкільного двору ростуть сотні дерев та рослин. Але ці дерева та кущі не просто рослини, це – пам’ять про кожного учня, учителя. Іван Леонідович розповів, що в школі є така традиція: учні-випускники саджають туї, яблуньки, березки чи дубки на пам’ять та згадку про себе. Тобто кожне дерево посаджено руками учнів та вчителів. А ще молоді учителі мали змогу проявити себе, оскільки під час екскурсії відгадували різноманітні загадки від Івана Леонідовича. За правильну відповідь – отримуєш приз – значок школи.

Освітяни із величезною цікавістю та задоволенням ознайомились з навчально-виховною роботою школи, що реалізується у п’яти шкільних центрах, які поступово створювалися й формувалися у процесі спільної діяльності вчителів, учнів та їхніх батьків.

Олександр Антонович писав: «Школа радості і творчості народжується там, де вчителі люблять дітей більше, ніж своє життя». Познайомившись з учнями цієї школи хочеться додати до цього вислову: «А учні прислухаються до порад наставників та віддячують успіхами, добротою та повагою».

Візит до Сахнівки зворушив молодих учителів і навіяв ідеї, роздуми. Від керівника учасники клубу «ПРОМЕТЕЙ» отримали завдання – презентувати побачене і почуте у колективах.

Н.Г. Плясунова, голова Смілянської районної організації Профспілки


Молодь і Профспілка: стежками О.А. ЗахаренкаМолодь і Профспілка: стежками О.А. Захаренка

Молодь і Профспілка: стежками О.А. Захаренка

Схожі публікації


Догори