«Студентські жарти» – це серйозно!

«Студентські жарти» – це серйозно!Студентська молодь в Україні, Росії, Білорусії добре знайома з абревіатурою СТЕМ (студентський театр естрадних мініатюр). Цьому соціально-культурному молодіжному явищу не один десяток років.

Вже п’ятнадцять років поспіль Запорізький національний технічний університет та профком його студентської первинки є організаторами Міжнародного фестивалю «Студентські жарти». Емблемою фестивалю є запорізький козак, що щиро сміється. Сміється через віки, епохи, негаразди…

Саме дотепними жартами на цій древній землі люди покращували свій настрій, подовжували щасливі миті життя, щедро ділилися з іншими.

Цю традицію своїх давніх предків козаків із задоволенням підтримує і сучасна молодь. Цьогорічний фест 20 березня урочисто відкрив голова первинної профспілкової організації студентів, аспірантів, докторантів ЗНТУ Іванченко А.В.

«Та це ж собака Баскервілів! Що ти робиш?» – «Заряджаю рушницю сіллю!» – «Тоді заряджай і хлібом, якщо ми такі гостинні» – цей жарт СТЕМу сусіднього Запорізького національного університету став одним з кращих на відкритті фестивалю.

У комічній формі він відобразив добру слов’янську натуру: сіль не може бути без хліба, а хліб з сіллю – це традиційна шана гостям.

Початку фестивалю передував брифінг з організаторами і журі. Цього року в складі журі фестивалю були і шановані, й знайомі нам гості: актор театру і кіно, режисер, заслужений «довгоносик» України Віктор Андрієнко; російська та українська актриса, клоунеса, учасник клоунського театру «Каламбур» Тетяна Іванова; актор театру і кіно, режисер, заслужений «довгоносик» України Василь Бендас, сценарист телеканалу «Інтер», ветеран СТЕМівського руху Олег Зима та інші.

Були й наші місцеві зірки: директор і художній керівник Запорізького муніципального театру танцю, хореограф міжнародного класу Лариса Нєвєрова; заслужений артист України Олег Григор’єв.

На 15-му Міжнародному фестивалі СТЕМів було два дива. Про це журналістам повідомив голова журі, відомий актор Віктор Андрієнко.

Перше диво – виступ спільної збірної Львова, Гомеля, Новгород-Сіверська та Запоріжжя «Старі і красиві». Друге диво – з Гродно до нас приїхала команда «Канкан», яка п’ять років тому завоювала Гран-прі. А тепер старий ветеран привіз учнів.

Звичайно головними на фестивалі були для глядачів жарти.

Віктор Андрієнко, який уже понад 10 років очолює журі, зазначив, що цей захід було започатковано у важкі часи. Сьогодні фестиваль виходить на новий рівень, гумор став більш добрим та вічним.

«Студентські жарти» підтримали серйозні люди. Фестиваль проходив під патронатом голови Запорізької ОДА Олександра Пеклушенка, за підтримки Запорізької міської ради, народного депутата України Олександра Пономарьова, ПК «Дніпроспецсталь», АТ «Мотор Січ», ПАТ «Запорізький автомобілебудівний завод», ВАТ «Запоріжсталь», Запорізької торгово-промислової палати та АТ «Златобанк».

Багато хто з учасників фесту повіз додому нагороди – номінацій було багато, навіть, такі цікаві, як «за кращу каскадерську роботу» (СТЕМ «Сборная ада», Вороніж, Росія). Або «за науково-технічний СТЕМ з філософським нахилом» –СТЕМ ФОПФ (Долгопрудний, Росія). «Симпатією колективів» став жіночий естрадний театр «НеГенії»з Дніпропетровська, приз глядацьких симпатій отримав СТЕМ –дует «ПЦК» (Смоленськ, Росія).

Перше місце посів СТЕМ «ИРКА» (Кострома, Росія), друге – СТЕМ «Вместе поневоле» (Волгоград, Росія), третє – театр гумору «Канкан» (Гродно, Білорусь). Гран-прі цього року не присуджували.

За 15 років на фестивалі перебували СТЕМи ВНЗ з усіх регіонів України, багатьох міст Білорусії і Росії. І в подальшому цьому відомому студентству України і за її межами заходу хочеться побажати словами відомої пісні – живи і процвітай.


Постійна комісія Запорізької обласної організації Профспілки роботи з молоддю та студентами


«Студентські жарти» – це серйозно!

Схожі публікації


Догори