Драгоманівці навчаються у Польщі

Драгоманівці навчаються у ПольщіКількість міжнародних угод про співробітництво між навчальними закладами світу та Національним педагогічним університетом імені Михайла Драгоманова вже давно минуло сотню. Але така статистика стосується не лише кількості, але й якості співпраці. Спільні конференції симпозіуми, наукові презентації та обмін студентським і викладацьким колективами – лише окремі моменти подібних угод.

Майже кожен драгоманівець за час свого навчання в НПУ має можливість повчитися, пройти стажування, або й отримати диплом закордонного вищого навчального закладу.

Зокрема, студенти й викладачі Інституту соціальної роботи та управління Драгоманівського вишу отримали змогу відвідати Польщу в рамках Літньої школи польської мови, яка проходила у Вищій лінгвістичній школі м. Ченстохова з 8 до 20 липня 2013 року. Це стало можливим завдяки угоді про співпрацю двох вищих навчальних закладів та програмі подвійного диплому.

Протягом двох тижнів у Польщі студенти склали перші іспити та отримали перші відмітки в нових залікових книжках. Для прикладу, драгоманівці прослухали курси з польської мови, тренінгу соціально-психологічних компетенцій, соціальної медіації і тренінгу соціальних здібностей, ознайомилися з новими інформаційними технологіями.

Під час офіційного відкриття Літньої школи польської мови зі словами вдячності та першими враженнями виступили директор Інституту соціальної роботи та управління Алла Ярошенко, керівник проекту Дар’я Бибик та студентки Юлія Колачик та Орися Білецька. За словами Алли Олександрівни, співробітництво між Вищою лінгвістичною школою м. Ченстохова та Інститутом соціальної роботи і управління НПУ вже має свою історію і виявилося дуже зручним та плідним для обох навчальних закладів. «Студенти, наприклад, дуже радіють із можливості повчитися у Польщі та згодом отримати подвійний диплом, – наголошує директор, – а для наших викладачів це безцінний професійний досвід».

Драгоманівці з особливою приємністю відзначили, що заняття дещо відрізняються від тих, до яких вони звикли в Україні. Всі дисципліни викладаються дуже цікаво і закріплюються практичними навиками, логічними та розвивальними іграми.

Викладачі у своїй діяльності використовують новітні технології та намагаються максимально доступно донести матеріал, щоб його можна було застосувати в майбутньому на практиці. Також крім занять в університеті була організована поїздка до соціального центру в Калетах, де українці могли ознайомитись із соціальною системою Польщі.

Два тижні навчання за кордоном, на переконання студентів, не минули для них безслідно. Окрім нових знань й певного практичного досвіду в кожного з’явилися нові друзі, враження, світлини та бажання повторити все ще раз.

Прес-служба університету


Драгоманівці навчаються у Польщі

Схожі публікації


Догори