Соціальні програми профкому Ніжинського державного університету наближають Профспілку до людей

Соціальні програми профкому Ніжинського державного університету наближають Профспілку до людейГоловним завданням профспілкового комітету Ніжинського державного університету на звітний період стала активна і ефективна робота в питаннях соціального захисту членів Профспілки. На звітно-виборній конференції були намічені і деякі соціальні ініціативи профкому та окреслені шляхи їх реалізації.

На засіданнях профспілкового комітету було прийнято ряд соціальних програм: «Ветеран НДУ», «Молодь університету» та «Допоможемо разом…». Кожна з програм має свої напрямки реалізації та конкретні показники ефективності, про які варто сказати окремо.

Програма «Ветеран НДУ імені Миколи Гоголя» розрахована на всебічну підтримку ветеранів праці та працюючих пенсіонерів, яких лише серед професорсько-викладацького складу більше сотні. Програма передбачає наступні напрямки роботи:

– співпраця з пенсійним фондом та відділом кадрів для оформлення пенсій;

– роз’яснювальна робота стосовно нового пенсійного законодавства;

– співпраця з радою ветеранів Університету (голова ради – доцент Томек В.Й.);

– активне залучення пенсіонерів до громадської роботи;

– матеріальна підтримка ветеранів. Щорічно на таку адресну допомогу з бюджету профорганізації виділяється 5000-8000 грн;

– запровадження почесного звання “Заслужений працівник Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя”, яким нагороджуються особи, що пропрацювали 30 і більше років в Університеті. Статус почесного звання передбачає щорічну (довічну) матеріальну виплату в розмірі посадового окладу;

– організація культурно-масових, спортивних та розважальних заходів з обов’язковим залученням ветеранів, а саме: привітання зі святами, концертні програми, зустрічі ветеранів зі студентами. На кошти профспілкового комітету у вересні 2013 року була відкрита та повністю оновлена експозиція університетського музею військової слави та відбулась зустріч зі студентами історичного факультету, проводяться щорічні травневі зібрання дітей війни тощо;

– шефство над одинокими людьми, вшанування пам’яті померлих ветеранів та пенсіонерів.

Програма «Молодь університету» запроваджена з метою підтримки працюючої молоді навчального закладу та передбачає низку заходів, які направлені як на молодих науковців та викладачів, так і молодь із категорії співробітників (адміністративно-господарська частина, гараж, допоміжні працівники кафедр та факультетів). Профспілковий комітет періодично проводить зустрічі з молодими працівниками, на яких розглядаються питання юридично-правового захисту працюючої молоді, сприяє підтримці молодих сімей, допомагає вирішенню їх житлових питань через поселення в сімейний гуртожиток.

У колективний договір були включені пункти, що передбачають безкоштовний друк монографій та дисертаційних досліджень для молодих науковців. Запроваджений та проводиться щорічний конкурс “Молодий науковець року”. Реалізація даної програми дає свої конкретні результати: в Університеті немає жодного працівника віком до 35 років, який би не був членом Профспілки.

Програма «Допоможемо разом…» отримала свою назву через те, що робота профспілкового комітету по її виконанню здійснюється за активної підтримки адміністрації ВУЗу, комісії із соціального захисту, депутатів міської ради – викладачів та колишніх випускників університету.

Магістральним напрямом цієї програми є максимальна опіка, з’ясування потреб та всебічна допомога працівникам, що належать до соціально незахищених категорій населення, як то самотні матері, інваліди та ін. Виконуючи дану програму, профспілковий комітет плідно співпрацює з Фондами соціального страхування, міською лікарнею та іншими організаціями.

Проводиться активна робота по роз’ясненню норм законодавства щодо захисту соціальних стандартів. Опікується профком і питанням санаторно-курортного лікування (профспілка відшкодовує 30 % вартості путівки) та матеріальною підтримкою співробітників у важких життєвих обставинах.

Досвід реалізації програм та позитивне ставлення до них членів Профспілки дозволяє впевнено казати про їх ефективність. Навіть у сучасних умовах фінансової нестабільності первинна профспілкова організація працівників Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя не збирається згортати започатковані соціальні програми. У перспективі профспілковий комітет планує навіть розширення напрямків роботи в рамках існуючих програм за рахунок залучення коштів благодійних організацій міста.

Олексій Лейберов,
голова первинної профспілкової організації працівників Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя


Соціальні програми профкому Ніжинського державного університету наближають Профспілку до людейСоціальні програми профкому Ніжинського державного університету наближають Профспілку до людей

Соціальні програми профкому Ніжинського державного університету наближають Профспілку до людей

Схожі публікації


Догори