Профком Ніжинського університету турбується про історичну пам'ять

Профком Ніжинського університету турбується про історичну пам'ять15 вересня цього року виповнилося 70 років з дня визволення Ніжина від німецько-фашистських загарбників.

Саме до цієї знаменної дати у Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя відбулося відкриття кімнати-музею ветеранської слави.

Ініціативна група викладачів історико-юридичного факультету, спілка ветеранів Університету та первинна профспілкова організація працівників вузу в межах прийнятої профкомом програми допомоги «Ветеран НДУ» оновили та суттєво доповнили експозицію музею.

З цією метою за участі профспілкового комітету були придбані нові стенди та експонати, проведена кропітка краєзнавча робота по збору аудіо та фотодокументів.

На урочисте відкриття кімнати були запрошені ветерани війни та діти війни, які працювали й працюють в Університеті. Перед присутніми виступили голова спілки ветеранів В.Й. Томек та голова профспілкового комітету О.О. Лейберов, які наголосили на необхідності збереження історичної пам’яті, що єднає покоління тих, хто пройшов вогняні роки війни та молодь, яка мало що знає про ті героїчні часи.

Після урочистостей відбувся концерт за участі викладачів та студентів факультету культури та мистецтв, молодіжного хору «Світоч». У їхньому виконанні звучали відомі кожному пісні років Великої Вітчизняної війни.

Обмінюючись враженнями від зустрічі, учасники висловили думку про те, що оновлений музей стане своєрідним відкритим листом із минулого в майбутнє, який допомагатиме єднати покоління студентів Університету.

Олексій Лейберов,
голова ППО Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя

Схожі публікації


Догори