Вшанування ветеранів на Черкащині: тепла зустріч із запахом конвалій

Вшанування ветеранів на Черкащині: тепла зустріч із запахом конвалійЩедрість душі, чуйність, є важливими чинниками в роботі профспілкового комітету Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького.
Саме вони допомагають не обходити своєю особливою увагою колишніх працівників університету, а нині – ветеранів-учасників Великої Вітчизняної війни і дітей війни.

Щороку для наших шанованих ветеранів силами профспілкового комітету, адміністрації та ради ветеранів організовуються теплі зустрічі. Ось і цього року напередодні Дня Перемоги в читальному залі наукової бібліотеки університету відбувся захід, який об’єднав 65 колишніх і нинішніх працівників університету – учасників бойових дій, ветеранів і дітей війни.

З вітальним словом до присутніх звернулися ректор А.І. Кузьмінський, голова ради ветеранів Л.М. Кляцька. голова профкому М.О. Курченко. Голові та секретарю ради ветеранів університету Л.М. Кляцькій і Н.Г. Токовій було вручено подяки Черкаського обкому Профспілки і Департаменту освіти і науки Черкаської облдержадміністрації та ректорату і профспілкового комітету Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького та грошові винагороди.

Хвилиною мовчання вшанували учасники зустрічі пам’ять за загиблими у Великій Вітчизняній війні та померлими ветеранами університету, поклали квіти до меморіальної дошки Олекандру Васильовичу Тканку – Герою Радянського Союзу, ректору Черкаського педагогічного інституту (1953-1979рр.).

Під щемливі мелодії воєнних і повоєнних пісень учасники зустрічі поринули в спогади ветеранів Ольги Ілларіонівни Луцик, Людмили Аркадіївни Смірнової, Любові Петрівни Дудко, поетичні рядки Олексія Єгоровича Федотова та інших. Цим посивілим ветеранам не з чуток були відомі голод, холод і всі жахіття фашистської окупації. Більшість із них цілодобово працюючи в тилу допомагали здобувати перемогу, а потім – піднімати з руїн рідну Батьківщину.

Після урочистої частини програми на ветеранів в кафе університету чекав святковий стіл, за яким вони мали змогу в тісному колі пом’янути загиблих під час війни і вже померлих ветеранів, поділитися неспокійними спогадами свого дитинства, юності.

Пісенним дарунком для ветеранів став виступ ансамблю університету «Жива музика».

Зустріч була теплою, зворушливою, наповненою травневим запахом бузку і конвалій. Плечі ветеранів розправилися, обличчя засяяли посмішками, серця наповнилися радістю, кожен з них відчув, що про них пам’ятають і поважають в колективі.

Іще довго учасники зустрічі не розходилися по домівка, співали своїх улюблених пісень, ділилися спогадами і враженнями.

Зі світлим святом Перемоги, шановні наші ветерани! Мирного вам неба, добра і злагоди на довгі роки.

В.В. Пономаренко,
профгрупорг наукової бібліотеки Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького


Вшанування ветеранів на Черкащині: тепла зустріч із запахом конвалійВшанування ветеранів на Черкащині: тепла зустріч із запахом конвалій

Вшанування ветеранів на Черкащині: тепла зустріч із запахом конвалійВшанування ветеранів на Черкащині: тепла зустріч із запахом конвалій

Вшанування ветеранів на Черкащині: тепла зустріч із запахом конвалійВшанування ветеранів на Черкащині: тепла зустріч із запахом конвалій

Схожі публікації


Догори