Пленум Волинського обласного комітету Профспілки

Пленум Волинського обласного комітету Профспілки16 грудня 2015 року у приміщенні Навчально-методичного центру профспілок відбувся І пленум обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки, у якому взяли участь члени обласного комітету та ревізійної комісії обласної організації Профспілки.

Пленум розпочав свою роботу з вітального слова Голови Волинської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки Василя Григоровича Грановського, який привітав новообраних депутатів: Людмилу Олександрівну Кузьмич – депутата районної ради, Ларису Віталіївну Міндер – депутата районної ради, Олександра Івановича Лазуку – депутата до Луцької міської ради та всіх депутатів від освіти до міських, селищних, сільських рад. Він озвучив порядок денний, який був підтриманий одноголосно членами обласного комітету:

– Про роботу обласного комітету Профспілки щодо соціально-економічного захисту працівників освіти і студентської молоді;
– Про вибори делегатів VІІ з’їзду Федерації Профспілок України.

«Обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки, розглянувши питання соціально-економічного захисту працівників освіти і студентської молоді, відзначає, що спільно із соціальним партнером проводить роботу щодо активізації соціального діалогу з усіма гілками владних структур з пріоритетного розвитку освіти і науки в нашій області, забезпечення державних гарантій працівникам галузі відповідно до ст. 57 Закону України «Про освіту»» – зазначив Василь Грановський.

Голова обласної Профспілки наголосив на тому, що приділялася увага діяльності із захисту трудових, професійних прав працівників. При вирішенні цих завдань обласний комітет Профспілки надавав практичну й методичну допомогу районним, міським, первинним профспілковим організаціям з цих питань.

Не залишилося осторонь і питання вчасної виплат заробітної плати, відпускних, допомоги на оздоровлення, винагороди за престижність та сумлінну працю і організацією здійснювався постійний моніторинг.

За словами В.Г. Грановського одним із пріоритетних напрямків у діяльності обласної організації Профспілки є інформаційна робота.

Відкриття сайту обласної організації Профспілки працівників освіти і науки в мережі Інтернет, організація передплати на профспілкові видання, дозволяли вчасно доводити до членів Профспілки інформацію про діяльність виборних органів усіх рівнів щодо захисту їх прав. Також, проводилася цілеспрямована робота всіх організаційних ланок щодо впровадження новітніх інформаційних технологій шляхом створення адрес електронної пошти, що значно підвищує ефективність діяльності та оперативність донесення інформації до спілчан.

У доповіді було наголошено на тому, що в 2015 році позаміський дитячий заклад оздоровлення і відпочинку «Супутник» Волинської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки проходив державну атестацію. За її результатами закладу присвоєно першу категорію і віднесено до державного реєстру.

У цьому році були проведені роботи по під’єднанню ПДЗОВ «Супутник» до каналізаційної мережі, на що було витрачено 1,8 млн. грн. Цьогріч ПДЗОВ «Супутник» було оздоровлено 970 дітей, на що було витрачено 2 млн. 173 тис. грн, на базі «Освітянка» відпочили 1141 член Профспілки, на що витрачено понад 500 тис. грн.

На закінчення промови було зазначено, що подальше вирішення соціально-економічних проблем працівників освіти, студентської молоді залишається пріоритетним напрямом в діяльності обласної організації Профспілки.

Пленум підтримав план дій ФПУ стосовно захисту конституційних прав працівників і постанову президії ФПУ щодо участі делегації від Обласної Профспілки працівників освіти і науки у пікетуванні Верховної Ради України.

Також, було обрано делегатів VІІ з’їзду Федерації Профспілок України:

– В.Г. Грановський (голова Волинської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки);
– В.М. Курилюк (голова ППО студентів СНУ ім.. Лесі Українки );
– В.М. Дейнека (голова Ратнівського райкому Профспілки);
– В.В. Смальчук (голова Маневицького Ратнівського райкому Профспілки).

До слова була запрошена голова Ківерцівського райкому Профспілки Бабійчук Євгенія Петрівна. «Вперше за роки незалежності наші працівники позбавлені доплати за окремі види педагогічної діяльності – доплати за кабінети, спортивно – масову роботу. Як би ми не говорили, але в основі престижу кожної професії – заробітна плата. 20 % за престижність, яку нелегко було вибороти, знову стоїть гостро питання про її зняття, відповідно кадрова проблема прийде до нас», – сказала голова райкому.

Наступними взяли слово: Голова профспілкового комітету дошкільного навчального закладу №5 Луцької міської ради Оксана Білик та Голова ППО студентів СНУ ім. Лесі Українки Вадим Курилюк, які розповіли про роботу профспілки та соціально-економічний стан у відповідних закладах освіти.

Завершили роботу пленуму виступи Голови ревізійної комісії обласної організації Профспілки Олени Миколаївни Марчук та Голови Федерації профспілок Іванни Анатоліївни Дубинки-Філозоф, які не оминули економічних питань, а саме коштів на індексацію, питання оптимізації, а також питання щодо надання в безоплатне користування кабінетів головами рай міськкомів Профспілки.

Волинська обласна організація Профспілки


Пленум Волинського обласного комітету Профспілки Пленум Волинського обласного комітету Профспілки

Пленум Волинського обласного комітету Профспілки Пленум Волинського обласного комітету Профспілки

Схожі публікації


Догори