Діяльність студентських профорганізацій в умовах сучасних викликів

6 жовтня 2016 року в актовій залі Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського проведено урочистий захід, присвячений вступу студентів І курсу до Профспілки працівників освіти і науки України.

Завдяки активній роз’яснювальній роботі профспілковим активом залучено в ряди освітянської Профспілки 500 студентів першокурсників, створено профспілкові групи та обрано профгрупоргів.

З цією важливою подією в житті студентської первинної профспілкової організації  на урочистості завітали та звернулися з вітальними словами та життєвими порадами ректор університету, професор  В.Д.Будак та заступник голови обласної організації Профспілки працівників освіти і науки В.Ф. Горощенко.

Усім профгрупоргам було урочисто вручено на кожну групу профспілкові документи.

Студентів першокурсників яскравими виступами художньої самодіяльності вітали кращі студентські колективи та окремі виконавці - лауреати всеукраїнських та міжнародних фестивалів.

На завершення урочистого заходу в університеті відбулося засідання круглого столу на тему: «Діяльність студентських профорганізацій в умовах сучасних викликів», в якому взяли участь студентський  профспілковий актив Миколаївського національного університету ім. В.О.СухомлинськогоНаціонального університету кораблебудування ім. адмірала Макарова та Чорноморського національного університету ім. ім. Петра Могили.

Відкрила засідання та  розкрила питання щодо  практики укладання Угоди між ректоратом та профспілковою організацією студентів Олеся Олексюк, голова профкому студентів МНУ ім. Сухомлинського.

Голова профкому студентів НУК ім. адмірала Макарова Сергій Тарасенко у своєму виступі зупинився на діяльності студентської профорганізації щодо вирішення соціальних та побутових питань, збереженні існуючої мережі студентських оздоровчо-спортивних таборів та використанні  у профспілковій роботі сучасних методів і форм інформаційного навчання.

Головою профкому студентів ЧНУ ім. Петра Могили Павлом Голосним  були підняті  питання важливості матеріального забезпечення та підтримки  студентів з числа дітей-сиріт та  дітей, позбавлених батьківського піклування. 

Учасники круглого столу обговорили принципові питання студентства щодо недопущення звуження соціальних прав та гарантій, позбавлення мінімальної ординарної  академічної стипендії та відстоювання позиції галузевої Профспілки щодо спроб втручання в діяльність студентських профспілкових організацій та прийняли рекомендації щодо  подальшої роботи студентських профорганізацій в сучасних  суспільно-економічних умовах та створили ініціативну групу для підготовки та внесення пропозицій до Міністерства освіти і науки України щодо порядку призначення  і  виплати академічних  стипендій.

У роботі засідання круглого столу взяли участь ректор університету Валерій Будак та заступник голови обласної організації Профспілки Володимир Горощенко.

Засідання пройшло конструктивно, на високому організаційно-методичному рівні.

 

Миколаївська обласна організація Профспілки 

Схожі публікації


Догори