Чотири столичні школи долучилися до проекту «Нова Українська школа»

Про це 22 серпня на конференції педагогічних працівників Києва«Нова українська школа – 2017-2018 н.р. Старт чи продовження поступу», що відбулася у Київському університеті імені Бориса Грінченка, повідомила директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Олена Фіданян.

«У проекті «Нова Українська школа», що започатковано Міністерством освіти і науки України, бере участь чотири школи Києва. Окрім того, наш міський університет, у стінах якого ми зараз перебуваємо, розробив та впроваджує свою експериментальну програму «Початкова школа: освіта для життя», у якій з 1 вересня виявили бажання брати участь 44 столичних педагогічних колективів. Майже 2 тисячі першокласників, батьки яких дали згоду на участь в експерименті, отримають від київської міської влади навчальні посібники нового типу. Вони розроблені саме для дітей молодшого віку, в них можна писати і малювати, розфарбовувати малюнки та вклеювати фотографії. Кожен посібник – інтегрований, присвячений вивченню однієї теми, з якою першокласники знайомляться протягом 2-4 тижнів», – розповіла Олена Фіданян.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич зазначила, що «куди йде Київ, туди йде й Україна».

«Ми розуміємо, що Нова Українська школа невід’ємна від інших ступенів навчання таких як дошкільна, професійно-технічна або позашкільна освіта. Освітня галузь потребує оновленого освітнього простору, що буде відповідати сучасності та потребам кожної дитини та освітянина. Міська влада як ніхто розуміє, що тільки вклавши в інтелектуальний розвиток кожної дитини – заживемо у розвинутій країні, яка стане привабливою для всіх», – додала Фіданян.

Також в рамках конференції місто проінформувало про свою роботу у освітній галузі.

«В умовах децентралізації, місцеві громади сьогодні дійсно мають більше можливостей щодо прийняття самостійного рішення на що спрямовувати кошти. Так от – 33% столичного бюджету належить галузі Освіта. Відтак, у порівнянні з попереднім роком на 50% збільшено фінансування підготовки закладів освіти до нового навчального року та виділено на це 1,93 млрд. грн і це без урахування нового будівництва. Ми є одним із трьох регіонів України, де для працівників дитячих садків, позашкільних та професійно-технічних закладів було піднято заробітну плату з 1 січня 2017 року, на що з міського бюджету виділено 175,2 млн.грн. Продовжуємо за міські кошти будувати, ремонтувати та відроджувати із забуття освітянські приміщення», – розповіла Олена Фіданян.

Директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту також наголосила, що Київ має низку викликів у системі освіти, по яких вже йде робота.

Наприклад, щодо ліквідації черги в садочках та створення архітектурної доступності для діток з особливими освітніми потребами в освітніх закладах та інклюзивне навчання: за результатами 2017 року за рахунок бюджетних та інвестицій коштів буде створено додатково 3995 місць у дитсадочках, а з 2014 року «електронна» черга зменшилася майже втричі із 15 тисяч до трохи більше 5 тисяч. А до 2020 року питання черги має бути вирішене.

Що стосується доступності: наразі пандусами обладнано 91 навчальний заклад міста Києва. У 8 навчальних закладах встановлено ліфти. У загальноосвітніх навчальних закладах № 168 Оболонського та № 275 Деснянського районів для школярів з особливими потребами, які користуються колісними кріслами, організовано перевезення автобусами, обладнаними підйомниками.

Окрім того, у 2017 році розширено мережу інклюзивних класів. У порівнянні з 2016/2017 навчальним роком кількість шкіл з інклюзивним навчанням збільшиться в 1,6 разів і становить 52 об’єкти, кількість інклюзивних класів збільшиться майже на 31% (наразі передбачається функціонування 175 класів).

До початку нового 2017/2018 навчального року планується додатково відкрити 5 груп у дитсадках для забезпечення інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами. Всього функціонуватимуть 60 груп у 37 дитячих садочках. Всього у школах та дитсадках з інклюзивним навчанням навчаються 607 діток.За інформацією КМДА

Схожі публікації


Догори