Велика педагогічна рада освітян Києва та Київської області

22 серпня 2016 року у Київському університеті імені Бориса Грінченка відбулася Велика Педагогічна Рада освітян міста Києва та Київської області «Стратегічні вектори модернізації системи освіти у 2016 – 2017 навчальному році». У Великій Педагогічній Раді взяло участь близько 500 педагогічних працівників. Цього року освітяни міста Києва та Київської області вирішили об’єднати зусилля у пошуку відповідей на виклики та запити суспільства на сучасну та якісну освіту.

На конференції були присутні міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, Радник голови КМДА Ганна Старостенко, голова Київської ОДА Максим Мельничук, президент НАПН України Василь Кремень.

Учасники Великої Педагогічної Ради окреслили стратегічне бачення того, якою буде освіта у найближчі роки. Зокрема, Ганна Старостенко зосередила увагу на міській комплексній цільовій програмі «Освіта Києва. 2016 – 2018 роки», яка орієнтована на розширення доступу громадян до якісної освіти в дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних, вищих навчальних закладах, які належать до комунальної власності територіальної громади столиці. Програма передбачає також створення єдиного освітнього простору з системою приватної і сімейної освіти столиці та умов для розвитку освітніх закладів незалежно від форм власності; спрямована на розв’язання основних проблем у сфері освіти столиці.

У 2016 році, за попередніми даними управлінь освіти районних в місті Києві державних адміністрацій, заплановано збільшити кількість місць у дошкільних навчальних закладах усіх типів та форм власності на 4375 одиниць. У дошкільних навчальних закладах забезпечено організацію харчування дітей відповідно до встановлених законодавством норм. Батьківська плата становить 70% від вартості харчування відповідно до розпоряджень районних в місті Києві державних адміністрацій. Вартість харчування в 2016 році в середньому по місту становить 23 грн. 76 коп.

У ході Педагогічної Ради було акцентовано увагу на розвитку спеціальної та інклюзивної освіти. Усього в місті функціонує 164 дошкільних навчальних заклади компенсуючого типу, у яких працює 954 групи компенсуючого типу (441 санаторна, 513 спеціальних).

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич розповіла про проект «Нова школа» (Простір освітніх можливоестей), що має перетворити освіту на чинник економічного зростання та джерело національної єдності. «Починаємо реформу, яка на десятиріччя визначить освітній ландшафт України. Ми прагнемо побудувати суспільство освіченого загалу», - сказала Лілія Гриневич.

За словами міністра потужну державу і конкурентну економіку забезпечить згуртована спільнота творчих людей, відповідальних громадян, активних і підприємливих. Саме таких повинна готувати середня школа України.

Випускник нової школи має бути особистістю, патріотом та інноватором. Освічені українці, всебічно розвинені, відповідальні громадяни і патріоти, здатні до інновацій, - ось хто поведе українську економіку вперед у ХХІ столітті.

Голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь зауважив, що на фоні нових реформ, зникає увага до існуючих: відкритими і невирішеними залишаються питання шокового зростання ціни на газ для населення, зокрема для освітян – найбільшої категорії бюджетників; тарифів на гарячу воду та опалення, задекларованого підвищення тарифів на електроенергію та холодну воду; державної політики «шокової терапії», яка проводиться за рахунок простих людей.

За словами Олександра Яцуня під загрозою опинилися й студенти, яким хочуть скасувати стипендії. Бюджетні кошти намагаються економити за рахунок студентів. Проте голова Київської міської організації Профспілки сподівається, що разом з міністром освіти і науки України, представниками КМДА зможуть захистити студентство та не допустити до зубожіння освітян.


Прес-служба Київської міської організації Профспілки


0

Схожі публікації


Догори