Серпневі конференції на Запоріжжі

23 серпня 2017 року в приміщенні кіноконцертного залу ім. О.Довженка відбулася щорічна міська серпнева нарада керівників навчальних закладів м. Запоріжжя.

У цьому заході взяли участь керівники загальноосвітніх, дошкільних, позашкільних навчальних закладів міста, представники територіальних відділів освіти, голови районних організацій Профспілки.

Також у нараді взяли участь заступник Запорізького міського голови Анатолій Пустоваров, директор Департаменту освіти і науки Запорізької ОДА Тетяна Озерова, голова Запорізької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Надія Гринь, голови районних адміністрацій, представники ЗМІ.

Перед початком наради заступник міського голови Анатолій Пустоваров і директор Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Юлія Погребняк виконали урочисту місію: в цьому році вперше відбулося нагородження кращих колективів навчальних закладів міста Почесними грамотами та спеціальними сертифікатами за рейтинговими показниками якості надання освітніх послуг. За найбільшу кількість учнів – випускників установ, які отримали 200 балів за виконання сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання в 2017 році, нагороди отримали Багатопрофільний ліцей №99 та гімназія №71.

«Освітня реформа – це справа не тільки політиків, а й кожного з нас. Саме з учителя починаються зміни, і в новому 2017/2018 навчальному році нас чекає багато роботи», – сказала Юлія Погребняк. Директор департаменту освіти і науки міськради також зазначила, що освіта є пріоритетною галуззю в бюджеті міста, що дозволило проводити капітальні та поточні ремонти в навчальних закладах, технічне оснащення шкіл, дитсадків та позашкільних установ. Запоріжжя стало експертним датчиком для України у впровадженні інклюзивної освіти та зараз є активним учасником Всеукраїнського проекту розвитку нового освітнього простору.

Стратегічні завдання розвитку освіти Запорізької області в умовах реформування галузі на 2018-2022 роки окреслили учасники розширеного засідання підсумкової серпневої колегії Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, яка відбулася 28 серпня. У роботі колегії взяли участь директор Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Кононенко, заступник голови обласної державної адміністрації Едуард Гугнін, голова обласної ради Григорій Самардак, народний депутат України Микола Фролов, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова, голова Запорізької обласної організації галузевої Профспілки Надія Гринь.

Під час заходу Едуард Гугнін та Григорій Самардак вручили нагороди кращим педагогам області. Також вітання та побажання наснаги та плідної праці запорізькі освітяни отримали від міністра освіти і науки України Лілії Гриневич за допомогою відеозв’язку.

У ході засідання обговорено результати діяльності системи освіти за минулий навчальний рік та основні завдання з розвитку умов доступності якісної освіти в регіоні.

У новому навчальному році в області функціонуватимуть 519 дошкільних навчальних закладів (57 тисяч 736 вихованців), 563 загальноосвітніх навчальних заклади усіх типів і форм власності (159 тисяч 685 учнів), 33 професійно-технічних навчальних заклади (11 тисяч 963 учні) та 34 вищих навчальних заклади I – IV рівнів акредитації (приблизно 74 тисяч осіб). В області вже створено 6 опорних шкіл, які мають 13 філій. Навчанням в опорних школах охоплено понад 3 тисячі учнів.

Із цього року планується вже у 117 навчальних закладах відкрити 121 інклюзивний клас для 198 дітей шкільного віку з особливими освітніми потребами та 23 дошкільних групи з інклюзивною формою навчання для 39 дітей.

Голова обкому Профспілки Н.І. Гринь виступила на педагогічному зібранні у м. Запоріжжі та обласній колегії, де вона проаналізувала стан соціального партнерства, дії обласної галузевої Профспілки щодо соціально-економічному захисту працівників освіти та вищої школи.

Надія Іванівна зазначила, що всі реформи в освіті тримаються на вихователі, вчителі, викладачеві, а тому необхідно, щоб їх праця та ентузіазм були вмотивовані і достойно оплачені. Саме тому усі реформи потрібно робити виважено, обережно, поступово і без тиску, і не забувати про думку тих, хто щодня працює в системі і безпосередньо здійснює реформу.

Прес-служба обласної організації Профспілки

Схожі публікації


Догори