Поспішаймо робити добро разом!

Восени 2017 року відповідно плану роботи Черкаського обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України на базі Смілянської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України було проведено навчальний семінар на тему: «Вдосконалення методів роботи організаційних ланок галузевої Профспілки з використанням інформаційно-комунікаційних технологій».

Того дня лідерів профспілки освітян Черкащини зустрів колектив Тернівської ЗОШ І-ІІІ ст. Смілянської районної ради, який нараховує 35 працівників і 100 учнів. 

Із 2010 року очолює заклад Заслужений працівник фізичної культури і спорту України Анатолій Васильович Шулежко – творчий, висококваліфікований директор та педагог, який гармонійно поєднує роль учителя та керівника. У 2013 році Анатолій Васильович став дипломантом премії імені Народного учителя О.А.Захаренка обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України.

Колектив вивчає та впроваджує педагогічні ідеї Народного вчителя, працює над проблемою «Втілення козацької педагогіки в навчально-виховний процес сільської школи з певним корективом на сьогодні і завтра, на сучасне і майбутнє української нації». Тут діє виховна система «Бути людиною – бути лицарем», здійснюється впровадження козацької педагогіки шляхом реалізації проекту дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Педагоги навчального закладу та джури школи працюють над проектом, який має загальну назву «Добре діло». У результаті реалізації проекту загін «Терен» козацької сотні імені Івана Сірка заснував новий туристичний маршрут «Тернівка – історична», створено ландшафтну зону на території школи, встановлено пам’ятний  знак, відкрито історико-етнографічний музей козацтва, стрілецький тир та проведена акція «Посади дерево» на честь загиблих в АТО.

Працівники школи – члени волонтерського загону «Дзвін», які велику увагу приділяють допомозі воїнам АТО, їх родинам. Вони ініціюють проведення благодійних ярмарок, систематично відвідують земляків у зоні АТО, виступаючи  із концертною програмою патріотичного змісту.

При школі засновано музейний комплекс у 1990 році. У 2011 році йому присвоєно звання «Зразковий музей», а у 2014 році за результатами Всеукраїнського конкурсу «100 кращих шкільних музеїв» – посів ІІІ місце в Україні та І місце в Черкаській області.

У музейний комплекс увійшли: Зал Бойової слави, Музей воїнів-інтернаціоналістів, краєзнавчий музей, історико-етнографічний музей козацтва, галерея пам’яті працівникам освіти школи. Заслуговує уваги новостворена експозиція великій людині, неперевершеній жінці, колишній директорці величної Тернівської школи – Тамарі Павлівні Дардан.

А.В. Шулежко разом із колегами та козачатами (дружина «Терен») беруть участь у ІІІ (всеукраїнському) етапі дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

У 2016 році Тернівська загальноосвітня школа I-III ст. нагороджена Дипломом  Міністерства освіти та науки України за активну участь та представлення  освітніх інноваційних  технологій, занесена на районну Дошку пошани. У 2017 році - Почесною грамотою Черкаської обласної ради, пам’ятною відзнакою відділу освіти Смілянської райдержадміністрації «Гордість освіти Смілянщини».

Після успішного семінару для лідерів обласної галузевої Профспілки, який відбувся 11 жовтня 2017 року, спрацював ефект «ланцюжка» і за цей період школу відвідали 3 делегації колег: із Черкаського району (26 осіб) на чолі із головою організації Л.В. Рябчич; із району та міста Корсунь-Шевченківський (50 осіб) на чолі із головою організації В.С. Кузьміною; із Канева (17 осіб) на чолі із головою організації І.П. Попенком.

Враховуючи заслуги та добрі справи закладу освіти, 1 грудня 2017 року  голова Черкаського обласного комітету Профспілки Ольга Дем’янівна Жалдак за рішенням президії в урочистій обстановці вручила трудовому колективу Тернівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Смілянської районної ради найвищу обласну профспілково-освітянську нагороду – диплом імені Народного вчителя О.А. Захаренка обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України та премію у розмірі 10 тисяч гривень.

На урочистий момент пошанування членів профспілки прибули: голова Смілянської районної ради В.В. Грошев, сільський голова с. Тернівка І.А. Борисенко, начальник відділу освіти Смілянської РДА В.М. Мельник, завідувач РМК А.П. Забарна, голова районної організації Профспілки Н.Г. Плясунова, ветерани педагогічної праці, працівники закладу, учні, батьківський комітет, випускники, представники громадськості.

Бути дипломантом такої премії надзвичайно поважно, бо це засвідчує високий рівень професіоналізму колективу, щодо  втілення у життя закладу захаренківських ідей добротворення.

Це – надзвичайна подія не лише для школи, а й для освіти Смілянського району, це – визнання і пошана на рівні області спільної праці тернівських педагогів, учнів, батьків, працівників закладу, громади, влади і профспілки.

Дякуємо трудовому колективу та особисто А.В. Шулежку, директору Тернівської ЗОШ І-ІІІ ст. за віддану працю, а Черкаській обласній організації Профспілки працівників освіти і науки України та особисто О.Д. Жалдак за почесне визнання!

Поспішаймо робити добро разом! Не припізнімось!

За інформацією Смілянської районної організації Профспілки

Схожі публікації


Догори