Дорогу здолає той, хто йде

Процес створення окремих територіальних громад торкнувся не лише адміністративно-територіальної сфери. Профспілкам, по суті, доводиться працювати по-новому з новим соціальним партнером. У цьому велике значення мають і суто людські стосунки між керівниками громад та професійної громадської організації при недосконало прописаному законодавстві щодо функціонування ОТГ, – таким був головний підсумок «круглого столу» лідерів районних та первинних організацій освітянської профспілки. Цей захід – один з продуктивних у низці послідовних і чисельних зустрічей, спрямованих на налагодження та вдосконалення співпраці з новим соціальним партнером, які впродовж кількох років проводить Львівська обласна, її районні та первинні організації Профспілки працівників освіти і науки України під орудою Марії Яцейко.

Для обміну думками, проблемами і певним досвідом, із знаком «плюс» і «мінус», зібралося тринадцять профлідерів районних організацій, де функціонують об’єднані територіальні громади.

Головне питання – це укладення Угод та колдоговорів із соціальним партнером. Цей процес завжди був непростим, адже йдеться про реальний соціальний захист та соціальні преференції спілчанам: наскільки реально їх не лише прописати, а й виконати, у тому числі для авторитету керівництва ОТГ. Велика роль відводиться профспілковим юристам, які в цій галузевій профспілці з перших днів створення ОТГ зарекомендували себе як грамотні консультанти обох сторін.

Важливо відчути: ти не сам зі своїми проблемами. Це, в якійсь мірі, об’єктивний процес – головне, що дав цей обмін думками з колегами, наголосили учасники ділової зустрічі. Дорогу здолає той, хто йде.

Ольга Лобарчук, Львів 

Схожі публікації


Догори