Освітяни в умовах адміністративно-територіальної реформи

Освітяни в умовах адміністративно-територіальної реформиЗміни в підходах до управління, бачення системи освіти у рамках окремо взятої об’єднаної територіальної громади, захист інтересів працівників закладів освіти – такі питання перебувають у зоні підвищеної уваги обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України.

Для того, щоб допомогти спілчанам якнайшвидше налагодити дієвий соціальний діалог з новообраними головами громад, новопризначеними керівниками органів управління освітою, надати консультативну юридичну допомогу у питаннях захисту їх прав на працю, її гідну оплату, створення безпечних умов для роботи у навчальних закладах головою обласної організації Профспілки Людмилою Мокей започатковано цикл виїзних зустрічей, учасниками яких є також голови районних організацій та працівники виконавчого апарату.

Про зустрічі із профспілковими активами освітян навчальних закладів, які увійшли до окремих об’єднаних територіальних громад Тернопілля, вже проінформовано освітянську спільноту на сторінках нашого сайту у січні-лютому цього року. Однак робота виборних профспілкових органів у цьому напрямку є надзвичайно актуальною, тому продовжуватиметься і надалі.

Проблеми із виплатою заробленого працівникам п’яти загальноосвітніх навчальних закладів Коропецької ОТГ Монастириського району стали причиною візиту голови обласної організації освітянської профспілки Л.Мокей, юрисконсульта С.Кушика та начальника відділення національної служби посередництва та примирення у Тернопільській області Н.Шершньової  до Коропецької ЗОШ І-ІІІ ступенів 19 квітня цього року. Спілкування з колективом школи, її адміністрацією, а також керівництвом та спеціалістами Коропецької селищної ради спонукало до підготовки та скерування до Кабінету Міністрів України листа щодо необхідності коригування помісячного розподілу освітньої субвенції для погашення заборгованості та забезпечення виплати заробітної плати працівникам освіти у повному обсязі.

Начальник відділення НСПП Наталія Шершньова надала колективу необхідні рекомендації та роз’яснення статей 2, 4 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» щодо порядку висунення вимог найманих працівників та вступу у колективний трудовий спір. Станом на 4 травня 2016 року конфлікт вичерпаний, оскільки освітяни отримали заборговану зарплату за березень та квітень у повному обсязі.

Розмова у Дзвиняцькій ЗОШ І-ІІІ ступенів Мельнице-Подільської селищної ради Борщівського району, яка відбулася 6 травня, значно відрізнялася від тієї, яка відбулася у смт. Коропці. Освітяни схвально сприйняли ідею децентралізації та створення об’єднаних територіальних громад, а тимчасові труднощі, які виникають у т.зв. «перехідний період», їх не лякають. «Головне попереду, – вважають вони. – Адже децентралізація дасть економічне зростання громадам та регіонам, тоді в кінцевому результаті виграє кожен громадянин».

Працівників школи с. Дзвинячка Людмила Іванівна ознайомила із підсумками роботи обласної організації Профспілки за 2015 та основними пріоритетами на 2016 рік, а потім запропонувала усім присутнім розповісти про найбільш актуальні проблеми та подати пропозиції щодо покращення дієвості профспілкової роботи загалом. Невимушений діалог із працівниками закладу продовжувався більше двох годин.

Порушувалися питання фінансування закладу, вчасності виплати заробітної плати, оптимізації мережі закладів освіти Мельнице – Подільської громади, проведення заходів з оздоровлення та матеріальної підтримки членів профспілки. Наприкінці зустрічі присутні також змогли отримати кваліфіковану юридичну консультацію.

Враховуючи те, що відгуки спілчан про таку форму роботи обласної організації в умовах адміністративно-територіальної реформи є вельми схвальними, вирішено цикл зустрічей на місцях продовжити.

 

Оксана Піхурко,

заступник голови Тернопільської обласної організації Профспілки

Освітяни в умовах адміністративно-територіальної реформи

 

Схожі публікації


Догори