Навчаються профспілкові скарбники Львова

Навчаються профспілкові скарбники ЛьвоваЛьвівська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України, яку очолює досвідчений профлідер Марія Яцейко, активно проводить навчання бухгалтерів. А цьогоріч – кількаденне навчання для скарбників майже 70 первинних, районних та міських профорганізацій.

«Час бурхливого розвитку інформаційних технологій, – каже завідувачка фінансовіим відділом обласної організації Ганна Березовська, – спонукали до навчання не лише наших низових профлідерів, але й таких профактивістів, як скарбники. Вони – важлива ланка в проведенні фінансової діяльності структурних підрозділів. Маємо на меті вдосконалення звітності, фінансово – бухгалтерського обліку та оволодіння скарбниками комп’ютерною програмою «Профбаланс», розробленою програмістом Степаном Ілечком. Цією програмою обласна організація успішно користується вже сім років».

«Під час навчання,– додає провідний спеціаліст бухгалтерського обліку обласної галузевої профспілки Леся Гевал, – надали всім учасникам демонстраційні варіанти програми, показали, як її інсталювати. У кого був з собою ноутбук, спробували це зробити».

Також було розглянуто питання обліку основних матеріальних засобів. Такі ділові зустрічі, на думку учасників, посилюють особисті і міжспілкові контакти.

На лабораторних заняттях – 6-7 слухачів, розглядали нові чи незрозумілі новачкам положення податкового законодавства, зміни в звітності, порядок затвердження профспілкових кошторисів – обов’язково на засіданні профкому, профспілкових зборах. Йшлося і про неоподаткування матеріальної допомоги – в 2013-му – 1610 грн, процедуру її надання та документування. Йшлося про порядок витрачання профспілкових внесків, обліку, амортизації та вибуття основних засобів.

При покупці товарів у приватних підприємців, про що наголосила завідувачка фінансовим відділом, необхідно взяти копію свідоцтва про реєстрацію, виписку з документа про сплату єдиного податку, рахунок, накладну та акт виконаних робіт.

Таке навчання, вважають його учасники, зокрема, скарбник профкому Дрогобицького міського управління освіти Катерина Франчук, додає нам можливість з’ясувати сумнівні моментів роботі.

Щодо запропонованої програми, то для малих організацій вона доволі складна, а працювати зі звітністю в електронному варіанті при наявності інтернету – крок прогресивний.

Ольга Лобарчук,
Львівська обласна організація Профспілки

Схожі публікації


Догори