Серпнева конференція у Рівненському районі ламала стереотипи

Новий навчальний рік для школярів розпочинається 1 вересня. А для  освітян, його початок знаменується педагогічною конференцією, яка традиційно проходить у серпні по всіх районах та ОТГ.

Саме 29 серпня 2018 року таку конференцію було проведено у Рівненському районі. Серед запрошених гостей: Народний депутат Юрій Вознюк, головний спеціаліст МОН Тетяна Запорожець, заступник голови ОДА Світлана Богатирчук-Кривко, перший заступник голови облради Сергій Свисталюк, обласний очільник освіти Григорій Таргонський, голова профспілкової організації області Юрій Кравець та інші.

Як працювали у минулому році, над якими проблемними питаннями доведеться трудитись, готовність освітніх закладів району, впровадження реформ, Нова українська школа – основні теми, які обговорили на панельних дискусіях. «Хочу подякувати за нову філософію директору Велекоомелянського НВК Аллі Чекулаєвій, яка долучилася до пілотування Нової української школи. Правильно організована робота, мудрість поєднана з сучасністю показала гідні результати, − зауважила Тетяна Запорожець та додала, що з вересня стартує пілотування НУШ для других класів».

Начальник районного відділу освіти Олександр Набочук прозвітував про виконану роботу та зауважив, що вже оптимізовано 14 закладів, але жоден з них не закритий, вони продовжують успішно працювати у новому статусі.

«Сьогодні, вчитель – не єдине джерело знань. Найбільший спротив оптимізації – це вчителі, які звикли працювати за старою схемою та методиками. Відомо, що українці вже мають новий Закон «Про освіту» і шляху назад не буде. Ми маємо змінити ставлення один до одного. Ми – агенти змін. Не треба плекати ілюзії, що радянська система освіти була найкраща в світі, адже економіка підтверджує протилежне, або, що сільський вчитель – поважна людина, бо як виявилось, що на роботу до школи йдуть не найкращі. Якість освіти повинна зрости так, щоб у рейтингах ЗНО Рівненщина мала нуль у графі не склав», − зазначила Світлана Кирилівна.

Профільний начальник освіти Григорій Таргонський резюмував, що учні Нової української школи повинні, насамперед, бути щасливими. Тоді, як свідчать батьки пілотних шкіл, покращується мотивація, здоров’я та настрій. Нова реформа виховує зовсім інше покоління – свідоме, впевнене та незалежне. Тих, хто любить життя та самовдосконалення.

На завершення конференції кращі освітянські установи та педагоги були нагороджені грамотами та преміями.

За матеріалами Рівненської обласної організації Профспілки 

Схожі публікації


Догори