Серпнева конференція на Чернігівщині

Традиційно кожен новий навчальний рік для освітян розпочинається серпневими конференціями педагогічних працівників, які підводять підсумки роботи попереднього навчального року, визначають стратегічні пріоритети розвитку освіти області на найближчу перспективу та окреслюють шляхи їх реалізації.

У освітянському форумі Придесення, який відбувся 22 серпня, взяли участь в.о. голови облдержадміністрації Юлія Свириденко, голова обласної ради Ігор Вдовенко, голова Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Тетяна Матвеєва, директор Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Світлана Сакаєва.

Пленарна частина розпочалася доповіддю начальника Управління освіти і науки облдержадміністрації Миколи Конопацького, який детально проаналізував результати діяльності навчальних закладів області щодо надання якісних освітніх послуг, зосередив увагу присутніх на аналізі виконання заходів, спрямованих на реалізацію програми Нової української школи. Він наголосив також, що успішна реалізація освітньої реформи залежить від спільних злагоджених дій педагогічних колективів, органів державної влади та місцевого самоврядування, батьків.

З вітальним словом до учасників конференції звернулася виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації Юлія Свириденко, яка запевнила, що освітня галузь завжди була пріоритетною у діяльності обласної влади, а старт Нової української школи на Чернігівщині був підтриманий фінансово.

Голова Чернігівської обласної ради Ігор Вдовенко у своєму виступі наголосив на співпраці обласної ради, органів місцевого самоврядування з освітянами Чернігівщини та відзначив, що зміни, які відбуваються сьогодні у нашій державі, саме освітня реформа, що розпочалася із найнижчої початкової ланки, має реальний шанс стати найбільш зрозумілою для сприйняття українським суспільством та перспективною.

«Концепція Нової української школи передбачає нове ставлення не лише до учня, а й до вчителя. Адже саме він є ключовою фігурою, провідником змін» – наголосила у своєму виступі Тетяна Матвеєва – голова Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України. Майже рік освітяни прожили за новим Законом «Про освіту». Спільними зусиллями не допустили запровадження конкурсу і контракту для педагогічних працівників, зберегли надбавки за вислугу років, не допустили масової сертифікації педагогів замість атестації.

Голова обласної організації зазначила, що в освіті області , як ні в якій іншій галузі, тісні контакти управлінської ланки та профспілкових організацій. Дуже помітні наслідки плідної співпраці і порозуміння. У цьому році майже не було проблеми несвоєчасної виплати відпускних педагогічним працівникам, збільшився відсоток виплати надбавки за престижність, вдалося не допустити відправлення працівників у відпустки за власний рахунок.

Продовжується процес створення об’єднаних територіальних громад, формуються нові ради, які вирішуватимуть долю загальноосвітніх, дошкільних і позашкільних навчальних закладів.

«Хотілось, щоб освітяни займали більш активну позицію у виборчому процесі, щоб належним чином бути представленими у місцевих радах. Як наслідок, ми зможемо більше лобіювати інтереси освітньої галузі, членів нашої організації. Профспілка також створює профспілкові організації на рівні ОТГ. На сьогоднішній їх вже 23, які у співпраці з відділами і управліннями освіти успішно вирішують освітянські проблеми» – наголосила у своєму виступі Тетяна Матвеєва.

На закінчення пленарної частини кращі представники педагогічних колективів області були нагороджені грамотами та подяками Міністерства освіти і науки України, облдержадміністрації, обласної ради  та нагородами   Профспілки працівників освіти і науки України. Крім того, Управління освіти і науки облдержадміністрації відзначило вчителів початкових класів, які брали участь у пілотному проекті Нової української школи.

Новий навчальний рік стартував!

Ніна Дудка, 

заступник голови Чернігівської обласної організації Профспілки 

Схожі публікації


Догори