Геть руки від законних прав трудової людини!

«Освітяни! Покажемо нащу силу і єдність», «Профспілки - проти катастрофи трудового законодавства», «НІ! антинародному законопроєкту про працю», – це лише декілька гасел, з якими вийшли на профспілкове віче у Львові близько 5 тисяч спілчан, що представляли інтереси трьохсоттисячної армії членів профспілки краю, їх дух і вимоги до найвищої державної законодавчої і виконавчої влади, Гаранта Конституції – Президента.

Віче відкрив голова Об’єднання профспілок Львівщини Роман Дацько. Присутні тримали в руках жовті і червоні картки, вимоги-попередження владі, котрі ведучий закликав надсилати від кожної профорганізації до Кабміну, Верховної Ради і Президента на знак протесту проти проєктів законів про працю, знищення профспілок, як законного колективного представника їх інтересів, невід’ємної складової демократичної і соціально спрямованої держави.

Найчисельнішими на вічі були спілчани – освітяни.  Вони представляли усі райони і міста Львівщини, працівників і студентів вищої школи та профтехосвіти. З ними пліч-о-пліч стояли працівники різних галузей Львівщини – шахтарі, працівники культури, виробничники танко-ремонтного заводу, працівники охорони здоров’я, студенти коледжів. Це не увесь спектр учасників протестної акції, серед яких несподівано зустріли, вручаючи спевипуск регіональної профспілкової газети «Життя і праця», студентів Мінського національного університету-мешканців Білоруської столиці, яких зацікавив такий спосіб волевиявлення і намагання впливати на соціальні процеси у державі.

Своє «ні!» антидемократичним законопроєктам, які ведуть до дестабілізації і розвалу держави, сказали: в.о. голови профкому Львівського національного університету, к. ю. н., доцент Юліан Бек; доцент кафедри трудового права, к. ю. н. Володимир Бурак;  голова профкому працівників Львівського медуніверситету Ігор Держко; голова Кам’янка-Бузької районної організації профспілки працівників охорони здоров’я Олена Каретникова, наголосивши на руйнівних законопроєктах про працю і псевдореформах в медицині; голова обласної організації профспілки сільгоспмашинобудування Оксана Захваткіна – про руйнацію виробництва, як джерела наповнення бюджету держави; від  вугільників  краю виступив Михайло Ярема.

Голова ФПУ  Григорій Осовий побував у Брюсселі, де з приводу руйнівних законопроєктів, що йдуть урозріз із базовоми конвенціями МОП і Конституцією України, зустрівся з профлідерами світових профспілок. Вони вітають єдність і стійкість профспілок України й запевнили, що на їх підтримку будуть проведені акції протесту в багатьох країнах, бо «боротьба профспілок України – приклад незламності організації для всього світу».

Об’єднані, сконсолідовані українські профспілки збирають підписи, надсилають листи до народних депутатів щодо Звернень з приводу дискримінаційних законопроєктів до Конституційного суду. Про наступ на культуру і науку діючої влади говорили директор інституту народознавства, екс-нардеп Степан Павлюк, голова Дрогобицької районної організації профспілки працівників культури Люба Рубан. Цей законопроект закону про працю, сказав голова обласної молодіжної Ради Олег Долінський, несе злобу в суспільство: молода сім’я буде боятися  взяти кредит на житло, народити дітей, бо в будь-який момент буде свавільно позбавлена роботи,  а в майбутньому – пенсії і засобів до існування.

Учасники Львівського віча проти скасування державної гарантії на мінімальну зарплату, не нижче прожиткового мінімуму; індексації зарплати; залучення до роботи в нічний час жінок, що мають дітей до трьох років; скасування захисту працівників з інвалідністю, звільнення одиноких жінок з дітьми до 14 років, дитиною-інвалідом; невмотивованих звільнень працівників. Це записали в Резолюції віча і проголосували. Закликали  народних депутатів, від Львівщини у тому числі, не допустити прийняття Верховною Радою України антисоціальних законів про працю, які руйнують основи і шляхи розбудови соціальної держави на догоду олігархам та транснаціональним кампаніям. Закликали, якщо  влада не почує голосу трудового народу, до Всеукраїнського страйку.

Ольга Лобарчук, Львів 

Схожі публікації


Догори