Аналізуємо ситуацію, робимо висновки і… працюємо далі

Аналізуємо ситуацію, робимо висновки і… працюємо даліЗ таким налаштуванням 22 листопада 2011 року в конференц-залі Київського міського будинку вчителя пройшло планове засідання ради Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України.

У роботі ради взяли участь 113 членів із 127. До засідання ради КМОППОіНУ долучилася начальник Головного управління освіти і науки виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) Віра Горюнова.

На порядок денний було винесено наступне:
– дії щодо поліпшення стану соціально-економічного захисту спілчан;
– внесення змін і доповнень до Положення про Київську міську організацію Профспілки працівників освіти і науки України.

Першочерговим завданням і непорушним пріоритетом для профспілкової організації освітян Києва є активний і цілеспрямований соціально-економічним захист спілчан. Вектор дій організації за звітний період був чітко направлений на підвищення соціального статусу та поліпшення фінансового становища вчителів, вихователів, викладачів та студентів столиці. Зокрема, багатоетапний переговорний процес із міською та державною владою, проведення Всеукраїнської акції протесту працівників освіти під Кабміном, захист гідності, прав і свобод учительства та студентства в судовому порядку та шляхом інформаційних комунікацій. Про це доповідав голова Київської міської організації Профспілки Олександр Яцунь. Профспілковий лідер наголосив на ефективності соціального партнерства і резюмував, що спільними зусиллями було досягнуто для київських працівників освіти нарахування урядової надбавки до посадового окладу та поширення муніципальної на всіх працівників освіти м. Києва. Також взято курс на поступове розмороження Єдиної тарифної сітки. Окрім того, як повідомив Олександр Михайлович, Київська міська організації Профспілки паралельно працювала над новим соціальним проектом «З профспілкою дешевше», основна мета якого дати можливість членам Профспілки отримувати знижки на товари та послуги окремих компаній, чим підвищити купівельну спроможність спілчан.

Заслухавши та обговоривши інформацію голови Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України, рада постановила на засадах соціального партнерства спільно з Головним управлінням освіти і науки виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), Постійною комісією Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку, Постійною комісією Київради з питань гуманітарної політики домагатися при прийнятті бюджету м. Києва на 2012 рік збереження надбавок за складність та напруженість у роботі працівникам закладів освіти столиці у розмірі 50% посадового окладу – керівникам закладів освіти та 20% посадового окладу – всім іншим працівникам галузі.

Начальник Головного управління освіти Віра Горюнова нагадала, що 1 грудня 2011 року завершується обговорення проекту Київського стандарту освіти, який був розроблений за ініціативою голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова робочою групою у складі фахівців Головного управління освіти і науки, Київського університету імені Бориса Грінченка та Центру науково-освітніх інновацій та моніторингу. Серед основних засад документа: оволодіння учнями, починаючи з 1 класу, іноземною мовою та ІТ-технологіями, навчання в одну зміну, наповнюваність класів не більше ніж 25 учнями, здоров’я педагога тощо.

Інформацію щодо змін і доповнень до Положення про Київську міську організацію доніс до учасників засідання завідувач юридичного відділу Андрій Кузнецов. З метою приведення Положення про міську організацію Профспілки у відповідність до Статуту Профспілки працівників освіти і науки України рада постановила внести зміни і доповнення.

За результатами роботи ради було вирішено і надалі систематично проводити моніторинг за виплатами заробітної плати, щомісячних стимулюючих надбавок та сприяти безумовному виконанню Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2011-2015 роки в частині виплати науково-педагогічним працівникам доплат за вчене звання, науковий ступінь та стипендій студентам.

Рада також постановила:
– домагатися поетапного підвищення розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду ЄТС до законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати; встановлення розміру стипендії до рівня прожиткового мінімуму;

– передбачення у бюджеті м. Києва на 2012 рік коштів на реалізацію ст.44 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності»;

– вживати заходів для поліпшення житлових умов освітян за різними програмами, у тому числі за програмою 50% на 50% (30% вартості житла – державна підтримка за рахунок державного бюджету, 20% – кошти спеціального фонду міського бюджету і 50% – кошти освітян), шляхом будівництва житла господарським способом і запровадити в наступному році дисконтну картку «З профспілкою дешевше!».

Прес-служба Київської міської організації Профспілки


Аналізуємо ситуацію, робимо висновки і… працюємо даліАналізуємо ситуацію, робимо висновки і… працюємо далі

Аналізуємо ситуацію, робимо висновки і… працюємо даліАналізуємо ситуацію, робимо висновки і… працюємо далі

Схожі публікації


Догори