Львівщина: керівники самі ініціюють підписання колдоговорів

Голова організації Профспілки працівників освіти і науки Червоноградської територіальної громади Микола Колесник розмову про приємні новини до Дня святого Миколая почав з актуального і стратегічного в житті громадської професійної організації: дожили, а точніше буде сказати, допрацювали до такого часу, що роботодавці сьогодні самі поспішають в укладенні і підписанні Угоди та колективних договорів. 

До грудня цього року не лише укладено, а й зареєстровано колективні договори майже у всіх 42 первинних організаціях після реєстрації Угоди територіальної профспілки і відділу освіти. А на пам’яті ще ті часи, коли профспілка мусила докладати чимало зусиль, щоб переконати соціальних партнерів у необхідності цієї малої Конституції  для кожного трудового колективу. Мабуть, переконливими нашими помічниками стали форс-мажорні теперішні умови праці, і державні контролюючі органи. 

У наших закладах освіти приблизно 3 місяців працювали представники Західного офісу Державної аудиторської служби. Тож якби не було прописано в колективних договорах оплачувані додаткові відпустки, оплати в умовах карантину, при дистанційних формах навчання праці, а скажімо, у Борятинській школі, яка увійшла до  ромади разом з іншими сільськими закладами освіти  і поки опалюється котлами на твердому паливі – операторам  прописані додаткові преференції за шкідливі умови праці. Законність всього цього, згідно колдоговору, вимагали  представники контролюючих органів.  При відсутності поплатилися  б роботодавці  чималими штрафами. 

Дещо змінився, ускладнився механізм реєстрації Угоди і колективних договорів. За дорученнням міськради  їх аналізує і перевіряє управління праці, проєкт рішення виконкому виставляється попередньо на сайті місцевого органу влади, а далі затверджується   на засіданні виконкому міськради. Та, якщо є взаємне порозуміння, усвідомлення важливості документу, всі процедури проходять відлагоджено, в належні терміни.

Можна сказати, що довгоочікуване  очне навчання у всіх наших школах, у більшості позашкільних закладів з 1 грудня почали з малою трудовою Конституцією.

То й підготовка до улюблених свят – доброчинця Миколая, Нового року теж входить у звичну колію. Профкоми планують, крім традиційних подарунків, цікаві поїздки, корпоративи, відвідування різдвяних вистав.

Приємним завершенням року стало створення ще однієї профспілкової організації (останньої) в одному освітньому сільському закладі. Працював Микола Вікторович з цим колективом кілька місяців і – наперекір деяким перешкодам – працівники створили ініціативну групу, якій надано відповідну методичну і практичну допомогу. Голова взяв участь в установчих зборах, все зробили належним чином, обрали профлідера і його заступника, ревкомісію. Є надія, що новостворена первинка стане активною структурною ланкою територіальної організації.

 

Ольга Лобарчук, Львів 

Схожі публікації


Догори