На контролі профспілки освітян Закарпаття – колективні договори та угоди

На контролі профспілки освітян Закарпаття – колективні договори та угодиПитання про роботу профспілкових організацій закладів та установ освіти Берегівського району щодо укладання та контролю за виконанням колективних договорів розглянуто на пленумі Закарпатської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України (голова – Тетяна Повханич).

Як зазначив голова Берегівської районної організації профспілки Тівадар Бачков, у всіх навчальних закладах району укладені колективні договори, ними охоплено усіх працівників освіти. Щороку на зборах трудових колективів керівники та голови профкомів звітують про виконання зобов’язань колдоговорів згідно Закону України «Про колективні договори і угоди».

Захисна функція профспілки також реалізується через двосторонню Угоду між відділом освіти Берегівської районної державної адміністрації та райкомом профспілки на 2012-2016 роки, яка містить соціальні гарантії, передбачені діючим законодавством, із врахуванням реальних можливостей фінансового забезпечення сторонами взятих зобов’язань.

Галузева профспілка залучилася підтримкою і депутатів – освітян місцевих рад, які приймають активну участь у формуванні районного і місцевих бюджетів, розробці та прийнятті районних програм розвитку освіти, відстоюючи інтереси своїх колег порушують проблеми галузі перед владними структурами тощо.

Колективні договори і угоди на Берегівщині є одним із важливих мотиваційних факторів для зміцнення галузевої профспілки освітян, збереження та розширення профспілкового членства.

Виступаючи на пленумі, голова обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Тетяна Повханич наголосила, що у разі неприйняття Кабінетом Міністрів України рішення про підвищення з 1 грудня 2013 року розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки обласна профспілка підтримує рішення ЦК профспілки працівників освіти і науки України щодо звернення до Федерації профспілок України розпочати процедуру входження в колективний трудовий спір з Кабінетом Міністрів України.

На пленумі також виступила директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської облдержадміністрації Маріанна Кляп, яка зупинилася на основних напрямках діяльності департаменту.

Сергій Баранчиков, Закарпаття


На контролі профспілки освітян Закарпаття – колективні договори та угоди


Схожі публікації


Догори