На засіданні президії обкому розглянуто діяльність Ніжинської районної організації

На засіданні президії обкому розглянуто діяльність Ніжинської районної організаціїНещодавно питання про виконання законодавства про охорону праці та відповідних положень колективних договорів і угод відділом освіти, керівниками навчальних закладів та здійснення громадського контролю з цих питань організаціями Профспілки у Ніжинському районі вивчалося членами комітету, працівниками апарату обласної організації, головним технічним інспектором праці Федерації профспілок області.

У ході вивчення питання були відвідані заклади і установи освіти району, проведено семінар з керівниками закладів освіти та представниками районної організації Профспілки.

На семінарі були підведені підсумки вивчення питання з охорони праці у закладах освіти району та проведено навчання. Перед учасниками семінару виступили Ніна Дудка – заступник голови обласної організації, Олексій Лугина – юрисконсульт обласної організації, Анатолій Пономаренко – головний технічний інспектор праці Федерації профспілкових організацій області.

Минулого тижня відбулося засідання президії комітету Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України. Порядок денний засідання був особливо насичений і містив чимало важливих питань, що стосуються як аналізу поточної діяльності, так і перспективного планування роботи організації.

На засідання президії було винесене питання про виконання законодавства про охорону праці та відповідних положень колективних договорів і угод відділом освіти, керівниками навчальних закладів та здійснення громадського контролю з цих питань організаціями Профспілки у Ніжинському районі. У роботі президії взяли участь представники соціального партнерства освітньої галузі району.

Президією було відзначено, що у відділі освіти Ніжинської райдержадміністрації та навчальних закладах району склалась певна система роботи по виконанню законодавства про охорону праці та відповідних положень колективних договорів і угод роботодавцями та здійснення громадського контролю з цих питань організаціями Профспілки.

У відділі освіти створена служба з охорони праці. Керівники та працівники закладів освіти району пройшли відповідну фахову підготовку щодо навчання та перевірки знань з питань охорони праці. У закладах створені куточки з охорони праці, наявні акти готовності навчальних закладів до нового 2015-2016 навчального року, акти-дозволи на проведення занять у навчальних кабінетах, майстернях, спортзалах, спортмайданчиках, вивішені знаки безпеки, плани евакуації, є література з охорони праці, пожежні щити, пришкільні території утримуються у належному стані. Проводяться інструктажі з визначеною законодавством періодичністю, є посадові інструкції, інструкції з охорони праці, які погоджені з профкомом.

Залучення вчителів до супроводу дітей в шкільних автобусах здійснюється на підставі встановлення у штатних розписах посад вихователів та розроблених для них посадових інструкціях. У районі кошти на медичні огляди передбачаються в кошторисі медицини, і працівники закладів освіти проходять їх безкоштовно. Нещасних випадків протягом досить тривалого часу не було.

Питання охорони праці розглядаються на засіданнях виборних органів районної та первинних організацій.

Водночас, президія комітету звернула увагу на те, що у Ніжинському районі витрати на охорону праці у відсотках від фонду оплати праці протягом 2010-1014 роки жодного разу не досягали передбаченого ст. 19 Закону України «Про охорону праці» розміру – 0,2 % від фонду оплати праці.

Президія прийняла рішення вважати стан роботи з охорони праці у відділі освіти, навчальних закладах, таким, що відповідає законодавству, але потребує збільшення фінансування. Рекомендовано відділу освіти Ніжинської райдержадміністрації більш активно відшукувати можливості виділення коштів для атестації робочих місць, придбання вогнегасників, оплати навчання з охорони праці, отримання відповідних дозволів на застосування машин і механізмів підвищеної небезпеки; отримання необхідних допусків та дозволів, заміру опору заземлення, виконання приписів інспекції пожнагляду, а Ніжинській районній організації Профспілки – забезпечити ефективний громадський контроль за додержанням відділом освіти і адміністраціями навчальних закладів законодавства з охорони праці, заходів з охорони праці, передбачених в колективних договорах і угоді, та забезпечувати якісне навчання з охорони праці голів первинних профспілкових організацій, громадських інспекторів з охорони праці.

Далі на засіданні президії розглядалися питання щодо деяких проектів Законів України. Президія визнала неприйнятним проект Закону України «Про колективні договори і колективні угоди» і прийняла звернення до Міністерства соціальної політики України зі своєю позицією щодо проекту цього закону. Також було прийнято звернення до Міністерства освіти і науки України щодо проекту Закону України «Про освіту».

Питання роботи студентських профспілкових організацій вищих навчальних закладів також не залишилися поза увагою. Були прийняті рішення про призначення стипендії комітету обласної організації Профспілки кращим профспілковим активістам-студентам та участь у проведенні міжнародного Дня студентів. У зв’язку зі змінами розміру стипендії збільшено і розмір стипендії обласного комітету.

Члени президії обговорили питання щодо кандидатури голови Профспілки і прийняли рішення рекомендувати VIII з’їзду Профспілки працівників освіти і науки України обрати Георгія Федоровича Труханова головою Профспілки працівників освіти і науки України.

Президія затвердила план навчання профспілкових кадрів і активу Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України у 2015-2016 навчальному році, прийняла постанови по контролю за ходом виконання попередніх постанов президії обласного комітету.

Ніна Дудка,
заступник голови Чернігівської обласної організації Профспілки


На засіданні президії обкому розглянуто діяльність Ніжинської районної організації

На засіданні президії обкому розглянуто діяльність Ніжинської районної організації На засіданні президії обкому розглянуто діяльність Ніжинської районної організації

Схожі публікації


Догори