Колективні договори: запитання й відповіді

2 грудня 2021 року офіс Черкаської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України провів на платформі Microsoft Teams онлайн-навчання голів міських, районних, об’єднаних організацій Профспілки, первинних профспілкових організацій закладів вищої, передвищої, професійної (професійно-технічної) освіти з теми: «Колективні договори: запитання, відповіді».

Відкрив захід Анатолій Стеценко, голова Черкаської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України, який привітав учасників, наголосив на актуальності проведення даного навчання та повідомив, що у 2022 році буде продовжено цикл навчань з інших важливих тем для голів територіальних профорганізацій усіх рівнів.

Тренер заходу – Іван Берестовий, завідувач відділу правового захисту та охорони праці, модератор– Ніна Плясунова, заступниця голови, консультант – Руслан Дмитренко, юрисконсульт, технічний модератор – Людмила Неділя, завідувачка відділу  загального та інформаційного забезпечення Черкаського обласного комітету Профспілки.

На початку навчання Ніна Григорівна озвучила правила комунікації, ознайомила учасників із регламентом та планом роботи, повідомила, що навчання буде проведено у два етапи: у грудні 2021 року теоретичний блок, у січні 2022 року–практична сесія-діалог.

Іван Федорович детально зупинився на ключових питаннях, а саме: про переговори та процедуру укладання колективних договорів; надав зразки колективних договорів; запропонував перелік питань, які мають бути включені у колективні договори і врегульовані через чинне законодавство; озвучив вимоги до формування додатків, комплексних заходів, процедури реєстрації колективних договорів й угод.

На завершення спілчани отримали домашнє завдання детально опрацювати примірники Галузевої угоди на 2021-2025 роки та надані методичні рекомендації з ведення переговорів і укладання колективних договорів, провести навчання для голів первинних профорганізацій, розпочати колдоговірну кампанію на 2022-2025 рр., підібрати запитання для практичної частини навчання, яка буде проведена у січні 2022 року.

Переконані, що такі заходи сприяють підвищенню професійної компетентності голів Профспілки. Черкаська обласна організація Профспілки 

Схожі публікації


Догори